menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Muszę napisać Charakterystykę porównawczą Ramzesa i Horusa (z tekstu "Z legend dawnego Egiptu" tylko aby pani od j . polskiego się nie kapła że ja sam tego nie pisałem . szybko prosze
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
"W tej charakterystyce chciałabym porównać dwóch głównych bohaterów noweli Bolesława Prusa pt. "Z legend dawnego Egiptu". Stuletniego władcę Egiptu Ramzesa oraz niedoszłego faraona Horusa. Ramzes był człowiekiem starym i schorowanym, dlatego władzę miał przejąć jego wnuk Horus.
Ramzes miał silny charakter, rządził Egiptem od pięćdziesięciu lat. Był dla Egipcjan bardzo stanowczy i despotyczny, dlatego też uważany jest za najsurowszego władcę Egiptu. Ramzes nie miał litości nawet dla własnej rodziny. Za jego rządów Etiopczycy byli niewolnikami, a każdy, kto trafił do niewoli egipskiej miał odcinany język. Ramzes nienawidził ludzi dobrych dla niewolników. Kochał bogactwo i uwielbiał wojny. Horus był jego całkowitym przeciwieństwem. Był on wrażliwy i dobrotliwy. Kierował się sprawiedliwością i zdrowym rozsądkiem. Chciał dbać o potęgę państwa pokojowymi metodami. Był absolutnym przeciwnikiem gnębienia ludu i prowadzenia
wojen. Horus miał duże postanowienia co do swojego kraju. Kazał on wydać wiele edyktów, a do głównych z nich należały: zmniejszenie czynszu ludziom i prac niewolnikom, co bardzo sprzeciwiało się rządom Ramzesa, a także pokój z Etiopczykami, co było dla obecnego władcy niewyobrażalne, gdyż Etiopczycy byli niewolnikami egipskimi. Horus chciał też odwołać Jetrona z wygnania.
Cechą charakterystyczną Ramzesa bylo to, zę był on bardzo oddany państwu, ponieważ zdecydował on się zażyć lekarstwo, przez które mógł umrzec, ale ozdrowieć. Był on tak związany z Egiptem, że kiedy umierał, nie chciał dopuścić, aby państwo nie miało władcy. Gdy Horus czekał na jego śmierć, aby dostać Pierścień, Ramzes ozdrowiał. Chwilę później Horus zmarl przez ukąszenie pająka. W chwili śmierci Horus okazał sie człowiekiem małego serca, gdyż dbał jedynie o wypełnienie edykty uwolnienia Bereniki.
Po porównaniu obu władców sądzę, że lepszym władca był Ramzes, ponieważ Egipt miał sprawiedliwego władcę, który widział, co jest dobre dla państwa. Każdy Egipcjanin był równy, bez względu na to, czy był jego rodziną, czy był mu całkiem obcy."
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...