menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Klara i Podstolina- charakterystyka porównawcza
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Podstolina i Klara są bohaterkami komedii pt.: „Zemsta” Aleksandra Fredry. Młodsza z nich jest kuzynką Cześnika i mieszka u niego, natomiast starsza to trzykrotna wdowa z niewielkim majątkiem.
Klara charakteryzuje się roztropnością, poczuciem sprawiedliwości, zdolna jest do wszelkich uczuć. Mimo przeciwności losu chce być z Wacławem i stara się, by ich związek był legalny. Ta młoda dziewczyna jest również wielkoduszna i hojna o czym świadczy zrekompensowanie Podstolinie jej strat. Hanna reprezentuje inny typ kobiety. Ponad miłość stawia dobra materialne jest wyrachowana, sprytna, lecz czasami nie rozsądna.
Podstolina piękna Hanna Czepiersińska wdowa po trzech mężach, krewna Klary ma nadzieję, że po raz czwarty uda jej się ożenić i to bogato. Do ponownego zawarcia związku małżeńskiego zmusza ją strach by nie zostać całkiem w nędzy.
Wciąż piękna i pełna wdzięku mimo że już nie młoda, Podstolina ma nadzieje wyjść za mąż za Cześnika.
Hanna jest egoistką nielojalną wobec swych bliskich. Można dodać do tego też chciwość i bezmyślność Hanny.
Klara młodziutka Raptusiewiczówna, sierota, opiekuje się nią i jej majątkiem Cześnik, brat jej ojca. Klara dysponuje dość dużym majątkiem (zamek i trzy folwarki) folwarkami zajmuje się tymczasowo Podstolina.
Klara charakteryzuje się dużą roztropnością i sprawiedliwością, zdolna jest do wielkich uczuć. Mimo przeciwności losu chce być z Wacławem. Klara jest również wielkoduszna i hojna o czym świadczy zrekompensowanie Podstolinie jej strat.
Obie są w dobrej sytuacji pieniężnej Klara w porównaniu z Podstoliną jest bardziej rozsądna.
Moim zdaniem Klara zasługuje na większą uwagę w komedii Aleksandra Fredry.
Z Klary można brać przykład.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...