menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Rola sakramentu w moim życiu?wypracowanie
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Sakramenty w moim życiu są bardzo ważne. Właśnie dzięki jednemu z nich moi rodzice nauczyli mnie szanować i kochać Boga. Chrzest to pierwszy sakrament, który otrzymałam. Dzięki niemu pozbyłam się Grzechu Pierworodnego. Grzech ten nie pozwoliłby mi na dalsze wstępowanie w nowe sakramenty. Jestem w pełni zadowolona z tego, że rodzice podjęli za mnie tą decyzję w dzieciństwie. Tak - od tamtej stałam się małą córeczką Boga.
      Kolejnym sakramentem w moim życiu była Komunia Święta, która umożliwiła mi bliższe poznanie z Bogiem. Bóg oddał za nas swoje życie, a my otrzymaliśmy wstęp do nieba- jeżeli tylko będziemy przestrzegali przykazań Bożych i przyjmowali Sakrament Eucharystii podczas Mszy Świętej.
      Wkrótce będę mogła przystąpić do Sakramentu Bierzmowania , który z całą pewnością przyniesie mi Duchowe Oświecenie. Duch Święty wstąpi na mnie i będzie podpowiadał mi na co dzień. Dzięki temu sakramentowi będę mogła być chrzestną i dawać dobry przykład nowemu dziecku w Kościele.
      Rola Sakramentu Pokuty jest bardzo ważna i jest ściśle związana z Eucharystią. W akcie pokuty należy żałować za popełnione grzechy, które się uczyniło.
       Moją przyszłością jest na pewno Sakrament Małżeństwa- będę mogła w wierze wychowywać swoje dzieci, a także będę coraz bardziej związana z Bogiem.
       Kapłaństwo- w moim życiu tego sakramentu nie planuję, ale wiem jaki jest ważny. Ludzie, którzy wchodzą w Sakrament Kapłaństwa stają się bardzo mądrzy, ponieważ wygłaszają Słowo Boże i dają nam przykład.
       Ostatni sakrament to namaszczenie chorych, który umożliwia osobą w bardzo ciężkim stanie zdrowia odpuszczenie wszystkich grzechów oraz dostanie się do nieba.
        Jak na razie przyjęłam tylko dwa sakramenty, ale chcę dalej podążać za Chrystusem i wciąż się z Nim utożsamiać.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...