Napisz recenzję przedstawienia pt. "Balladyna" na podstawie utworu J.Slowackiego z Gdynskiego Cetrum Kultury

0 głosów
726 wizyt
Napisz recenzję przedstawienia pt. "Balladyna" na podstawie utworu J.Slowackiego z Gdynskiego Cetrum Kultury. Użyj informacji :
-reżyseria:Tomasz Podsiadły
-scenografia i kostiumy:Anna Rociorek-Grabowska
-muzyka:Rafał Kłoczko
-dźwięk i światło:Jarosław Barczewski
-miejsce: Gdyńskie Centrum Kultury ul. Łowicka
-scenariusz:Elżbieta Żukowska
zadanie dodane 5 listopada 2012 w Język polski przez użytkownika ika97 (0) [Gimnazjum]1 odpowiedź

0 głosów
Spektakl "Balladyna" wystawiany w Gdyńskim Centrum Kultury nawiązywał do tragedii Juliusza Słowackiego. Muszę przyznać, że dzieło to jest ciągle żywe. Tomasz Podsiadły, który wyreżyserował tą sztukę włożył w to wiele pracy. Przedstawienie ogląda się z bijącym sercem i ciągłym zaciekawieniem co nastąpi w kolejnej chwili. Świetnie napisany scenariusz, idealnie odzwierciedla książkę. Balladyna była już wiele razy wystawiana w całej Polsce, lecz nigdy nie nudzi się odbiorcy. Główna rola świetnie przedstawiła tragizm tej postaci. Świetnie zarysowała takie uczucia jak gniew, stanowczość i chciwość dziewczyny. Pokazała jak dąży się do celu po trupach oraz co można zrobić dla władzy. Scenografią oraz kostiumami dzieła zajęła się Anna Rociorek-Grabowska nadając spektaklowi wyjątkowy nastrój. Najbardziej zachwycające w przedstawieniu były stroje aktorów. Odznaczały się one wyjątkowym dopasowaniem do lektury. Przywoływały symbolikę czystości i zła, a zatem baśniowego kontrastu. Nie można pominąć także oprawy muzycznej, która w niektórych momentach przepełniała serce grozą. Było to dzieło Jarosława Barczewskiego. Ciekawym elementem były uderzające o siebie kamienie, które zapowiadały kolejne morderstwa, a później cichły. Spektakl był wyjątkowo ciekawy i uniwersalny. Każdy niechętny do czytania lektury mógł wyciągnąć z niego równie dobre wnioski. Na pewno nie jeden uczeń po obejrzeniu ,, Balladyny '' zapamięta, że ,, nie ma zbrodni bez kary '' .
odpowiedź 6 listopada 2012 przez użytkownika agness (28,700)

Podobne zadania

0 głosów
1 odpowiedź
1,421 wizyt zadanie dodane 18 stycznia 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
0 odpowiedzi
+1 głos
1 odpowiedź
3,374 wizyt zadanie dodane 17 października 2010 w Język polski przez użytkownika dddiiiaaannnaaa123 (-170) [Szkoła podstawowa]
+1 głos
1 odpowiedź
1,994 wizyt zadanie dodane 9 stycznia 2011 w Język polski przez użytkownika mnok1 (10) [Szkoła podstawowa]
+1 głos
0 odpowiedzi

 


14,033 zadań

13,247 odpowiedzi

1,529 komentarzy

1,773,268 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!