menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Trzeba napisać recenzję z ekranizacji filmu ,,Krzyżacy'', a ja nie mogę jej napisać gdyż go nie oglądałam.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
[Data kiedy oglądało się film i gdzie to było]
Głównymi postaciami zarówno filmu jak i powieści byli: M.Kaleniak jako Zbyszko, Danusię zagrała G.Staniszewska, Jagienkę- U.Modrzyńska, Maćko- A.Figiel i postać Juranda zagrał A.Szalawski. Na ekranie mogliśmy zobaczyć aktorów młodego pokolenia. Muzykę do filmu podłożył K.Serocki, a zdjęcia były robione przez M.janoda. Film powstał w 1960 r. zaś jego akcja rozgrywa się w 1399 roku, kilka tygodni przed śmiercią królowej Jadwigi. Głównym tematem filmu jest życie rycerstwa w ówczesnej Polsce, wojny, bitwy oraz miłości, bohaterstwo i odwaga.
Wszyscy aktorzy grający w tym filmie wykazali się duzym kunsztem aktorskim i umiejętnościami- nawet kaskaderstwem. Kostiumy i charakteryzacja była stosowana do tamtych czasów. Kobiety miały piękne choć skromne przyozdobione suknie i delikatne makijaże. Scenografia była też godna uwagi jak na czasy, w których ten film powstawał. Nie były znane efekty komputrowe jak teraz stosuje sie przy powstawaniu filmów.Były zatrudnione olbrzymie rzesze statystów odgrywających Krzyżaków w czasie bitwy, oraz konie. Konie w czasie nagrywania scen bitewnych miały przywiązane do przednich nóg linki i kiedy miały się przewrócić, jeździec pociągnął za nie i koń upadał. Muzyka w filmie była raczej poważna, a przed bitwą pod grunwaldem mozna było usłyszeć ,,Bogurodzicę''. Miała ona wpływ na morale rycerzy przed bitwą. Sceny batalistyczne zrealizowane na potrzeby filmu były bardzo widowiskowe. Odgłosy huku armat, krzyki ludzi i rżenie przerażonych koni, zostały przedstawione realistycznie, pozbawione sztuczności.
Film ,,Krzyżacy'' został nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową i otrzymał prestiżową nagrodę jaka ta Akademia przyznaje- czyli Oskara. Zdobył też wiele pochlebnych recenzji.
Film ten wywarł na mnie ogromne wrażenie i jest godny wielokrotnego oglądania.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...