menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Z ktora z mitologicznych postaci sie utozsamiasz?
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Bohater mitologiczny, z którym mógłbym się utożsamiać, to... Właśnie... Długo zastanawiałem się, kto to może być. Mimo to nie znalazłem takiej postaci. Dlaczego? Myślę, że jest tak, ponieważ mitologia idealizuje swoje postacie i w wielu przypadkach przejaskrawia pewne cechy.

Czytając różne teksty, często zastanawiam się, który bohater to „ja”. Przy lekturze mitologii nie znalazłem nikogo takiego. Nikt nie był w pełni lub chociaż w dużej części taki jak ja. Ale kilka postaci posiadało moje cechy. A raczej ja posiadam ich cechy. Pozwolę sobie wymienić kilku.

Ja, tak jak Ikar, też korzystam z życia. Nie przejmuję się prawie niczym, kiedy chcę coś zrobić. Co prawda nie posunąłbym się do takiej nieodpowiedzialności, ale zawsze ta odrobina adrenaliny i niepewności daje przyjemność.

Podobnie do Achillesa mam swój honor. Nie pozwalam, aby ktoś mnie oczernił lub poniżył w oczach innych. A jeśli mu się to uda, to potrafię się odpowiednio odegrać... Również tak, jak on, nade wszystko cenię przyjaźń (tylko może nie w tej formie, którą on praktykował). Kiedy coś się stanie któremuś z moich przyjaciół, zapominam o wszystkim innym i śpieszę mu z pomocą, albo mszczę się za niego.

Ja jako Apollo to ktoś, kto lubi naukę i sztukę wszelkiego rodzaju. Tak jak Apollo lubię się otaczać artystami i tak jak on sam trochę tworzę.

Przykładów można by mnożyć wiele. Tylko po co? Przecież mitologia to cały zbiór charakterów, w których każdy odnajdzie jakąś cząstkę siebie. Stąd się wzięła jej uniwersalność.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...