menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
8.    Janek zjechał na sankach z górki o długości 40m w ciągu 10s, następnie przejechał po poziomej powierzchni 20 m do zatrzymania. Znaleźć:
a.    prędkość w końcu góry;
b.    przyspieszenie na każdym z odcinków;
c.    całkowity czas ruchu;
d.    średnią prędkość na całej drodze
e.    Narysować wykres zależności v(t), s(t) dla całego ruchu.

9.    Pocisk poruszający się z prędkością początkową 500 m/s wbija się w deskę na głębokość 5 cm. Zakładając, że pocisk w desce porusza się ruchem jednostajnie opóźnionym, oblicz czas wbijania się pocisku w deskę oraz opóźnienie ruchu.

10.    Udowodnij, że w ruchu jednostajnie przyspieszonym bez prędkości początkowej droga przebyta w trzynastej sekundzie jest równa drodze przebytej w ciągu 5 sekund niezależnie od wartości prędkości.

11.    W kręgielni na torze parkietowym (rys.) poruszający się zawodnik wyrzucił kulę, która po upływie 5 s zderzyła się z kręglami.

 

Oblicz, z jaką szybkością poruszał się zawodnik względem parkietu w momencie wypchnięcia kuli, jeżeli podczas jej wyrzucania ręka zawodnika przemieszczała się względem ciała z szybkością 5 m/s.

12.    Ze stacji odjeżdża pociąg pospieszny. Stojący na peronie pasażer zauważył, że pierwszy wagon (od zderzaka do zderzaka) minął go po upływie 3 s od rozpoczęcia ruchu. Udowodnij, że czas przejazdu wszystkich wagonów ruchem jednostajnie przyspieszonym względem spoczywającego obserwatora zależy od pierwiastka z liczby wagonów.

13.    Podczas spaceru Ali urwał się ze smyczy jej pies As. Pies uciekał ruchem jednostajnym z szybkością 6 m/s. Ala przez 10 s goniła go ruchem jednostajnie przyspieszonym do uzyskania szybkości 8 m/s, a następnie z tą szybkością ruchem jednostajnym do miejsca złapania Asa. Oblicz, po jakim czasie Ala dogoniła Asa.

14.    Na wykresie przedstawiono zależność prędkości od czasu dla rakiety sygnalizacyjnej rzuconej pionowo w górę. Opór powietrza pomijamy.

 

A.    Określ, jakimi ruchami poruszała się rakieta w poszczególnych przedziałach czasu.
B.    Oblicz, na jaką maksymalną wysokość wzniosła się rakieta.
C.    Narysuj wykres zależności przyspieszenia rakiety od czasu dla tego ruchu.

15. Poniżej prezentowany jest plan części trasy tramwaju „Parkowy”.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

3 odpowiedzi

more_vert
9. Predkosc pocisku z chwilą wbijania sie w deske wynosi Vo=500 m/s , który wbija sie na głebokosc s=0,05 m poczym predkosc spada Vk=0 m/s czyli sei zatrzymuje
S = 0,5*a*t^2
gdzie a = Vo/t
2*S = (Vo/t)*t^2
2 * S = Vo * t
t = (2*S)/Vo = (2 * 0,05)/500
t = 0,0002 sekundy czas trawnia ruchu pocisku
PRZYSPIESZENIE
a = Vo/t = 500/0,0002 = 5*10^2/2*10^-4 = 2,5*10^6 m/s^2
12: http://ofu.pl/xxafvxiw&view=next&sid=8a3dc34beab5c8a5e02e789678ff8208


13. prędkość psa 6 m/s * czas biegu = droga w ruchy jednostajnie przyspieszonym (z prędkością początkową = 0) w czasie 10 sekund + prędkość w ruchu jednostajnym z prędkością 8 m/s * (czas biegu - 10 sekund)
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
10.
Teza
s1=s2
Dowód
s=1/2*a*t^2
s1=s13-s12
s1=1/2*a*13^2-1/2*a*12^2=12,5a
s2=1/2*a*5^2=1/2*a*25=12,5a
s1=s2=12,5a
c.n.d
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
a gdzie jest odpowiedz na pytanie 12
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...