menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
8.    Janek zjechał na sankach z górki o długości 40m w ciągu 10s, następnie przejechał po poziomej powierzchni 20 m do zatrzymania. Znaleźć:
a.    prędkość w końcu góry;
b.    przyspieszenie na każdym z odcinków;
c.    całkowity czas ruchu;
d.    średnią prędkość na całej drodze
e.    Narysować wykres zależności v(t), s(t) dla całego ruchu.


11.    W kręgielni na torze parkietowym (rys.) poruszający się zawodnik wyrzucił kulę, która po upływie 5 s zderzyła się z kręglami.

 

Oblicz, z jaką szybkością poruszał się zawodnik względem parkietu w momencie wypchnięcia kuli, jeżeli podczas jej wyrzucania ręka zawodnika przemieszczała się względem ciała z szybkością 5 m/s.

12.    Ze stacji odjeżdża pociąg pospieszny. Stojący na peronie pasażer zauważył, że pierwszy wagon (od zderzaka do zderzaka) minął go po upływie 3 s od rozpoczęcia ruchu. Udowodnij, że czas przejazdu wszystkich wagonów ruchem jednostajnie przyspieszonym względem spoczywającego obserwatora zależy od pierwiastka z liczby wagonów.

13.    Podczas spaceru Ali urwał się ze smyczy jej pies As. Pies uciekał ruchem jednostajnym z szybkością 6 m/s. Ala przez 10 s goniła go ruchem jednostajnie przyspieszonym do uzyskania szybkości 8 m/s, a następnie z tą szybkością ruchem jednostajnym do miejsca złapania Asa. Oblicz, po jakim czasie Ala dogoniła Asa.

16.Kabina windy podnosi się w ciągu 4s ruchem jednostajnie przyspieszonym i osiąga prędkość 4m/s. Z tą prędkością kabina porusza się w ciągu 8s, a ostatnie 3s porusza się ona ruchem jednostajnie opóźnionym. Określić przemieszczenie windy. Narysować wykres V(t) dla ruchu kabiny. Obliczyć prędkość średnią.

PROSZĘ O POMOC MUSZĘ MIEĆ TE ZADANIA ROZWIĄZANE JAK NAJSZYBCIEJ- OBIECUJĘ GŁOSY!!
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
ZAD 8 dane:
S1=40m
t1=10s
S2=20m
V01=0m/S
S=1/2at²
a1=2S/t²=(2*40m/s)/(100s²)=0,8m/s²
Vk1=a*t=10s*0,8m/s²=8m/s2
S=V0*t+½at² ; V0=a*t =>a=V0/t  ;V02=Vk1
S=Vk1*t+½*(V0/t)*t²=Vk1*t+½Vk1*t=t*(3/2Vk1)
t=2S/(3Vk1)=40m/(3*0,8m/s)
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
3 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...