menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Prosze o omoc ma być napisane z postaci charakterystki ale nie musi ma mieć co najmiej 300 słów  ma zawierać wstep rozwinięcie i zakończenie czyli moją myśł
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Achilles i Hektor są jednymi z głównych bohaterów Iliady. Walczą na przeciwnych frontach, ale obaj są mężnymi i silnymi wojownikami. Jednak, jak dowiadujemy się, czytając homerowski epos, zachodzi między nimi konflikt, który kończy się zabójstwem Hektora. Wojownik ów, zabił w walce przyjaciela Achillesa i zabrał jego złotą zbroję. Achilles, człowiek wybuchowy i  niezrównoważony, z czystej nienawiści do królewskiego syna i chęci zemsty wyzywa go na pojedynek i zabija.
Achilles był synem nimfy morskiej Tetydy, która za młodu wykąpała go w rzece Styks, dzięki czemu wojownik był odporny na wszystkie ciosy i nieśmiertelny, dopóki nikt nie trafił go w piętę, za którą matka trzymała, zanurzając go w wodzie. Miał delikatne, dziewczęce rysy twarzy, co jednak nie świadczyło o jego sile, gdyż wojownik był z niego nieustraszony i mężny. Achilles nie znał bólu ani przebaczenia, był zawzięty i nieustępliwy.
Hektor natomiast był synem króla Troi, Priama i jego najlepszym żołnierzem. Atletycznie zbudowany, o typowo męskich rysach, budził grozę na polu bitwy. Pod względem charakteru zupełnie różnił się od Achillesa. Potrafił przebaczać, miał honor i dumę. W chwili walki z Achillesem wiedział, że jest na przegranej pozycji i nie wygra walki z nieśmiertelnym i odpornym na ciosy człowiekiem, jednak stał przed nim ze spokojem i podniesioną głową. W chwili śmierci, pokonany przez wojownika Achajów, poprosił o przebaczenie za zabójstwo Patroklesa, za co został wyśmiany. Achilles włóczył jego zwłoki przez wiele dni wokół murów Troi, budząc grozę i rozpacz wśród wojsk trojańskich.
Stwierdzam więc, że bardziej podoba mi się Hektor, wojownik słabszy, lecz o większym sercu. Podziwiam jego mądrość i umiejętność przyznania się do błędu, czego nie posiadał nieustraszony Achilles. W niektórych sytuacjach nie siła jest najważniejsza, a mądrość i wielkie serce, które posiadał trojański Hektor. Moim zdaniem najważniejsze w życiu nie są wielkie czyny, a te małe i wykonane prosto z serca wojownika.

Jest 300 słów.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...