menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Prosiłabym jeszcze o uwzględnienie w referacie ugrupowania narodowego, lewicowego, ludowego i prolondyńskiego. z góry dzięki :)
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Czy działalność konspiracyjna Polaków podczas II wojny światowej zasługuje na miano Polskiego Państwa Podziemnego? Moja odpowiedź na pytanie zawarte w pytaniu jest następująca: tak. Spróbuję to uzasadnić kilkoma argumentami.
Po pierwsze nie wolno też pominąć, że Polakom podczas II wojny światowej udało się podtrzymać przemysł zbrojeniowy, który produkował m.in. materiały wybuchowe, pistolety, zasilając w ten sposób szeregi polskiego wojska. Udało się również stworzyć tak zwany handel podziemny, dzięki czemu unikali oni kolejek za kartkami na żywność. Dzięki temu Polacy byli bardzo ze sobą związani, ponieważ wierzyli, że Polska wygra wojnę. Przez cały okres okupacji niemieckiej Polacy ściśle współpracowali z rządami krajów sprzymierzonych.

Kolejną sprawą, którą chce poruszyć są ?tajne komplety?. Były to podziemne szkoły wyższe. Należy zaznaczyć iż, po tym jak Niemcy zamknęli wszystkie szkoły, zostawiając jedynie podstawowe oraz zawodowe, w Polsce zostały utworzone tajne szkoły wyższe. Miały one na celu głównie kształcenie intelektualistów, przyszłej Polski, w dziedzinach takich jak historia, polonistyka czy prawo. Na tajnych uczelniach wydano kilka tysięcy dyplomów, co według mnie jest niewątpliwym powodem do dumy.
Myślę, że przytoczone argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z odpowiedzią na zadane pytanie w temacie. To właśnie ludzie są państwem, a jeśli są zjednoczeni to znak że państwo istnieje, dlatego też zgadzam się z faktem, że działalność konspiracyjna Polaków podczas II wojny światowej, zasłużyła na miano Polskiego Państwa Podziemnego.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...