menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
PILNIE POTZREBUJĘ TEJ PRACY NA JUTRO
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
BIBLIJNY WIZERUNEK BOGA

Bóg to do końca nieokreślona ponadziemska istota, która pojawia się w Biblii już w pierwszych jej słowach „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię” Z tego fragmentu wynika, że Bóg jest na pewno wszechmocny i całkowicie niezależny od ludzi. Bóg sam własną siłą i wolą tworzy świat i wszelkie istoty żywe łącznie z człowiekiem. Jednak stworzenie człowieka też nie jest ściśle określone w Biblii. Dokładnie opisane jest to w drugim rozdziale Księgi Rodzaju w wersetach 4b-25, ale nie to jest tematem tej pracy.
Trzeba przyznać, że aby opisać wizerunek Boga, należy przytaczać fragmenty Biblii chcąc nie chcąc dotyczące także człowieka, gdyż tylko poprzez jego stosunek wobec ludzi możemy poznać jego naturę. Fragment skierowany do ludzi „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się; zaludniajcie Ziemię i bierzcie ją w posiadanie! (…) Dla was są ryby (…) ptaki (…) i wszelka istota żywa, która się porusza po ziemi (…) oraz wszelkie drzewa, których owocach są nasiona (…) niech służą wam za pożywienie” mówi nam o tym, że Bóg jest niezwykle łaskawy i miłosierny. Stworzył istoty, którym dał w posiadanie Ziemię i wszelkie jej bogactwa. Kiedy jednak widział, że to co stworzył wymyka mu się spod kontroli postanawiał dać człowiekowi jeszcze jedną szansę zsyłając wielki potop na Ziemię i ocalając tylko przedstawicieli każdego gatunku. Cały scenariusz działania przedstawił Noemu. „Postanowiłem zniszczyć wszystkie istoty żywe, bo to z ich powodu jest na ziemi tyle przeciw mnie wykroczeń. (…) Wejdź do arki z całą swoją rodziną.(…) i przedstawicieli weź, po siedmiu samców i siedem samic (…) aby w ten sposób zapewnić przetrwanie ich gatunków na całej ziemi” W ten sposób okazał swoją srogość a za razem troskę o człowieka i jego dalsze losy. Jego troskę o dobro ludzi można zauważyć też w historii związanej z budową Wieży Babel. Ludzie mówiący tym samym językiem i chcący okazać swoją wielkość zabrali się za zbudowanie wielkiego miasta i wieży górującej nam nim. Wtedy pojawił się Bóg. Wypowiedział słowa „Wszyscy ci stanowią jeden lud i posługują się wspólnym językiem. (…) Na przyszłość przeto wszystko, co tylko zamierzą, wyda im się możliwe”. Po tych słowach rozproszył ludzi po całej Ziemi i sprawił, że zaczęli mówić oni różnymi językami. Można uznać to za jakąś swojego rodzaju złośliwość, ale można spojrzeć na to z innej strony. Działanie na zasadzie „w jedności siła” mogłoby przynieść w niedalekiej przyszłości straszne konflikty na Ziemi między ludźmi. Bóg swoim działaniem zapobiegł temu, więc okazał swoją troskę i rozsądek wobec człowieka. Mając na uwadze to, że Bóg chroni człowieka i delikatnie ingerując w jego życie doprowadza go to normalności w razie wszelkich odchyleń od wyznaczonej przez niego samego normy, można powiedzieć, że był ufny wobec ludzi. Wiedział, że może zaufać człowiekowi, co opisane jest w Księdze Hioba. Bóg dobrze wiedział, że pomimo tego, że zabierze Hiobowi jego cały dorobek życia, a ciało jego dotknie straszliwy trąd, ten nie wypowie złego słowa na jego temat. O to też założył się z szatanem. Wygrał. Zaraz po tym oddał Hiobowi jego dorobek z należną mu nawiązką. Tu okazał swoją sprawiedliwość.
Podsumowywując to wszystko co napisałem powyżej to według Biblii, Bóg jest łaskawy, miłosierny, troskliwy, sprawiedliwy, srogi kiedy zachodzi potrzeba, rozsądny i niezwykle ufny wobec ludzi. Nie wykluczam, że Bóg posiada także inne cechy, jednakże właśnie tych doszukałem się studiując poszczególne fragmenty Biblii i z pewnością wszystkie te cechy posiada, co starałem się udowodnić wyżej wymienionymi cytatami.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Bardzo dziękuję . Napisałam wydrukowałam i oddałam okarze sie co dostane :)

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 6 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...