menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Oraz ich opinie na temat znaczenia poezji, porównując utwory Horacego Wybudowałem dom i Szymborskiej Wieczór autorski. Być poetą dawniej i dziś.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
"wybudowałem pomnik", podmiotem lirycznym jest poeta, który swoja twórczosc porównuje do pomnika. Twierdzi, iż jego dzieło jest lepsze od piramid, gdyż nic nie jest w stanie go zniszczyc, nawet przemijające lata. (piramidy zapewne z biegiem czasu utracą swą świetnośc, są zniszczalne a pamięc po wierszach i po Horacym wieczna.) Autor jest świadomy tego, iż tworzył wielkie rzeczy, po jego smierci nikt o nim nie zapomni, ponieważ jego imię rozsławi się "Nie wszystek umrę". Jest tak dumny i pewny siebie, że "równa się" z bogiem "Bądź dumna z moich zasług i delfickim laurem
Melpomeno łaskawie opleć moje włosy".
Wywodził się z nizin i dzięki determinacji i ciężkiej pracy uważa, że wspiął się na szczyty, osiągnął swój cel- jest pamiętany na wieki.
a drugi wiersz to no czasu brak na wgląd ;) ale z tego co pamiętam z lekcji polskiego Szymborska stosuje często lirykę maski. Nie unosi się swoimi osiągnięciami w sposób jawny. Ma do siebie dystans no i zakończenia wierszy mają cel aby czytelnik przystanął trochę i podumał nad losem itp itd...
no w sumie w połowie pomogłam! :) pozdrawiam i powodzenia
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...