menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Czy słuszne jest stwierdzenie M.Dąbrowskiej ,, Człowiek nie przez to jest coś wart że chodzi po ziemi ale przez to jak sobie na niej poczyna,, - rozprawka
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Współczesnie ludzie różnie sie zachowują. W niektórych budzi to podziw, a w innych wręcz przeciwnie, wiele tracą w oczach otoczenia poprzez swoje postępowanie. Nie każdy zachowuje zasady moralne. Ludzie mają dużo przeciwieństw. Z każdej strony grorzą człowiekowi niebezpieczeństwa tego świata. Są to między innymi używki, takie jak narkotyki, alkohol czy papierosy. Kolejne niebezpieczeństwa, jakie czekają i kuszą ludzi nakłaniając ich do złego to Internet, a mianowicie czaty i strony erotyczne. Czesto korzystają z nich dzieci i młodzież.
Ten świat nie jest do końca zepsuty. Są również ludzie, którzy stanowią nasze wzorce i są autorytetami do naśladowania.
Jako przykład można tu podac kilka osób, które zasługują na miano wzorca. Możemy byc dumni z tego, że istnieją jeszcze Polacy, ktorzy osiągnęli coś w życiu.
Przykładem takiego człowieka, który jest powszechnie znany, nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest były papież - Jan Paweł II ( Karol Wojtyła ). Jest on autorytetem pod każdym względem. Od początku swojego życia aż do jego końca kierował się dobrem. To czynienie dobra było podstawą w jego długim życiu. Człowiek ten miał ,, wielkie serce", nie odmówił nikomu pomocy. Zawsze chetnie służył dobrym słowem.
Kolejnym prezykładem osoby, której życie jest powodem do naśladowania jest matka Teresa z Kalkuty. Ta kobieta całe swe życie poświęciła dla innych. Pomoc, ofiarowywanie jej potrzebującym bylo dla niej ponad wszystko.
Następny wizerunek osoby, ktorą powinniśmy naśladować jest bohaterka noweli Stefana Żeromskiego pod tytułem ,, Siłaczka". Stasia Bozowska była nauczycielką. Całe swe życie wypełniała dobrem Uczyła dzieci oraz młodzież podstaw edukacji, poniewaz chciała zmienić świat na lepsze. To postępowanie mialo złe konsekwencje. Kobieta, która myślała, że zapobiegnie ,,ciemnocie ludzkiej" szybko zmarła. Jej starania poszły na marne.
 Wszystkie te postacie nie oceniamy, za to że były, ani za swój status majątkowy, lecz za to, jacy byli i czym się kierowali. To za ich stosunek do świata i ludzi, mamy o nich takie dobre zdanie. Każdego człowieka powinniśmy cenić za to jaki jest i co czyni w swoim życiu. To jak pokierujemy naszym życiem najlepiej przedstawi naszą osobę, pokaże jacy jesteśmy naprawdę. To czyny człowieka ukazują jego prawdziwe oblicze.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...