menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Przedstaw genezę i przebieg ekspansji Japonii w okresie międzywojennym
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Wprawdzie Japończycy należeli do zwycięzców I wojny światowej, jednak podobnie jak Włosi nie uzyskali znaczących nabytków terytorialnych. Japonii, pozbawionej własnych źródeł surowców, groził kryzys gospodarczy. Aby go uniknąć, wojskowi skierowali politykę państwa na podbój sąsiednich krajów.
W 1931 r. Japonia zajęła Mandżurię, a w 1937 r. zaatakowała Chiny, osłabione wojną domową. Przeciw najeźdźcom zjednoczyli się walczący dotąd ze sobą zwolennicy Partii Narodowej Kuomintang kierowanej przez Czang Kaj-szeka i Komunisycznej Partii Chin Mao Zedonga. Na zdobytych terenach Mandżurii Japończycy utworzyli podległe im cesarstwo Mandżukuo.
w 1936 r. Japonia i Niemcy zawarły pakt antykomiternowski. Był on skierowany przeciwko międzynarodowemu ruchowi komunistycznemu zorganizowanemu w Międzynarodówce Komunistycznej. Rok później do sojuszu przystąpiły faszystowskie Włochy. Sojusz ten nazwano paktem Osi. Wszyscy jego uczestnicy byli niezadowoleni z ustawy traktatu wersalskiego i dążyli do ich zmiany.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...