menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Na przykładzie gleb i klimatu.
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
A nie ,,WPŁYW ROLNICTWA NA ŚRODOWISKO NATURALNE " ?

1 odpowiedź

more_vert
A właśnie że nie mój drogi. W drugą strone tez to działa. ;)

Jak wiadomo nasz kraj leży w strefie klimatu umiarkowanego, choć występują u nas dość wyraźne zróżnicowanie pomiędzy niektórymi regionami polski. Sprawia to że okres wegetacyjny trwa dłużej na południu i południowym zachodzie. Lata są tam cieplejsze, a zimy łagodniejsze. Przez co warunki są nieco lepsze niż na północnym wschodzie. Nie zapominajmy że również w górach klimat jest już mniej przyjazny uprawie roślin. Bardzo ważne są również opady. Są one rozłożone w miarę równomiernie. I zaspokajają potrzeby na wodę. W suchszych latach wymagane jest nawadnianie upraw, w celu zapewnienia dość wysokich zbiorów. Oczywiście, ostatnimi laty mamy do czynienia, z pewnymi anomaliami pogodowymi, jednak o tym nie będę już pisał.

Gleba to podstawa rolnictwa. Im grubsza warstwa próchnicy, tym lepsza ziemia pod uprawę. Z nią jest już u nas różnie. Od czarnoziemów, bo gleby górskie o niskiej warstwie próchnicznej, podatnej na wymywanie. Najlepsze gleby pod uprawę możemy spotkać na południowym zachodzie kraju, w pasie nizin śródlądowych i na Żuławach Wiślanych. Najgorsze jak już wspomniałem w górach, północnym wschodzie, i na wybrzeżu.

Jak widać środowisko naturalne ma duży wpływ na rolnictwo. Najlepsze warunki di upraw panują na Dolnym Śląsku.

Może takie coś być? :)
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...