menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Według tych punktów napisać opowiadanie jak zaprzyjaźniłam się z niewidomą osobą .

Wstęp
1.Jak udało mi się poznać niewidoma osobę?
2.Jakie wrazenie zrobiła na mnie ta osoba ?
Rozwinięcie
3.Czym zaczwycił mnie kontakt z kolegą lub koleżanką?
4.Dlaczego chciałam poświęcić temu człowiekowi swój wolny czas?
5.Co nam się wspólnie przydarzyło?
6.Jak przebiegała i jak skończyła się nasza przygoda ?
Zakończenie
7.Co dała ta przyjaźń tej niewidomej osobie a co mnie ?
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
To było kilka lat temu, na szkolnej wycieczce poznałem, jak się później okazało niewidomą Kasię. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, choć chodziła w przyciemnionych okularach, w życiu nie przypuszczałabym, iż jest osobą niewidomą, zachowywała się całkowicie normalnie jak na swój wiek (miała wtedy 15 lat), była, radosna, chętnie z nami rozmawiała i zachowywała się jak najlepsza przyjaciółka. Nie czułam, się przy niej skrepowana z racji tego, iż była niepełnosprawna, była dla mnie całkowicie normalną koleżanką. Była bardzo interesująca osobą o ciekawej osobowości i bogatym wnętrzu, miała swoje hobby, lubiła opowiadać z pamięci wiersze, znała ich bardzo dużo! Uwielbiałam je słuchać. Bardzo dużo czasu spędzałyśmy ze sobą, ciągle rozmawiając opowiadając o sobie, pewnego razu gdy siedzieliśmy nad dworze pod parasolem przybiegł do nas piesek koleżanki, Kasia bardzo chciała go pogłaskać, a piesek strasznie się do niej łasił, bardzo ją polubił. Opowiadałem jej jak wygląda, jaki ma kolor i jakim sympatycznym jest zwierzakiem. Przyjaźń z osobą niewidomą to coś wspaniałego, pozwala odkrywać świat na nowo, nie tylko z perspektywy tego co widzimy, dla osoby niewidomej to droga do innego świata, którego nigdy wcześniej nie doświadczyła!
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...