menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Wciel sie w rolę Krzyżaka i napisz opowiadanie o bitwie pod Grunwaldem.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
jak się podoba to proszę o najlepszą odp ! :p

1 odpowiedź

more_vert
Dawno temu, a dokładnie 15 lipca 1410 roku, czułem to w powietrzu - krwawa bitwa się zbliżała. Do o koła mnie strumienie, wysokie dęby i nasze wojsko. Słońce świeciło jasno rozgrzewając nasze zbroje do czerwoności, ale musieliśmy stać, stać i czekać na rozkaz. Myślałem że to nigdy nie nadejdzie, aż tu nagle zobaczyłem rękę dowódcy w górze, a następnie powoli opadającą w dół. Wszyscy z krzykiem w ustach ruszyliśmy na wojska polskie. Zaczęła się bitwa. Pamiętam to dobrze, mój miecz, który ściął nie jedną głowę Litwina i dźgnął nie jedno ramię polaka. Teraz żałuję ,że byłem czyimś panem życia lub śmierci ale kierowały mną zupełnie inne uczucia - przede wszystkim chęć przetrwania. Wszystko szło zgodnie z planem już niemal byłem pewny że wygramy, przeliczyłem się. Zanim się obejrzałem wojska polskie i litewskie były jakieś 5m ode mnie. Pozostało tylko jedno – ucieczka lub pewna śmierć. Zdecydowałem się na ucieczkę. Ruszyłem w przeciwną stronę, patrzyłem na twarze swoich kolegów, które miały wypisane słowo - zdrajca. Biegłem tak dobre 2 godziny cały czas widząc przed oczami ciało upadające za ciałem i wzrok moich towarzysz, którym gdyby mogli zabili by mnie. Wiedziałem że zdradziłem i ,że nie mam honoru. Wolałem uciec jak tchórz niż zginąć jak bohater - za swój naród.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...