menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Scharakteryzuj Antygonę, używając wybranych określeń:
Sprawiedliwa, dumna, pewna siebie, nieczuła, szlachetna, śmiała, przeciętna, odważna, wrażliwa, zuchwała, wyniosła, skromna, dzielna, bezmyślna, honorowa, harda.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Antygona jest główną bohaterka tragedii Sofoklesa. Sprzeciwia się ona Kreonowi, który skazał jej brata na pośmiertene schańbienie. Jej czyn wymagał odwagi, lecz postąpiła ona tak jak nakazywały jej tradycje religijne. Jest sprawiedliwa i nie osądza innych. Ważniejsze dla niej są przykazania zesłane od Boga, niż nakazy człowieka. Była lekkomyślna, sądząc, że złąmanie rozkazu króla może jej ujść na sucho. Była wrażliwa oraz skromna.  Nad jej rodziną krążyło fatum, które nie dopuściło do szczęśliwego zakończenia. Jej czyny sprawiły, że została skazana na śmierć. Kierowała się ona zasadami moralnymi za które potem musiała odpowiadać przed Kreonem. Jej zuchwałość i duma sprawiły, że nie prosiła o wybaczenie, ani zrozumienie. zachowała się honorowo chowając brata, lecz nikt tego nie docenił. Wszyscy ją potępili za to, że postąpiła szlachetnie...
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...