menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Tabelka w której mam przedstawić te wszystkie cechy dla ludzi oraz po drugiej stronie dla bogów greckich.
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
 
verified
Najlepsza
Małe pomoce wyciągnij wnioski:
1:
- rządni władzy
- okrutni
- silni
- żyją w dostatku
- mściwi
- nieśmiertelni

2:

"Sylwetki bogów i ludzi były bardzo podobne. Bóstwa charakteryzują się tymi samymi cechami co ludzie. Byli zazdrośni, czego dowodem jest spór Afrodyty, Ateny i Hery o jabłko z napisem „ Dla najpiękniejszej ”, które rzuciła bogini niezgody Eris. Byli zawistni i żądni władzy np. w micie o „Narodzinach świata” czytamy, że Kronos chcąc uniknąć przeznaczenia, pożera swoje dzieci, aby nie stracić władzy. Ale nie można mówić jedynie o złych cechach, ponieważ posiadali i te dobre, których było znacznie więcej.
Te dwa światy są często określane zdaniem „Bogowie jak ludzie – ludzie jak bogowie”. wypowiedzenie to określa bohaterów mitologii. Prezentuje ona bogów greckich, którzy są ogromnie podobni do ludzi – mają te same pragnienia i namiętności, rywalizują o względy Zeusa, zazdroszczą sobie, dokonują zemsty, kochają i nienawidzą. Bogów greckich można przekupić, można wpłynąć na ich decyzję. Bogowie pod względem etycznym nie przewyższają ludzi, nie ma między nimi wielkiej różnicy – bogowie są tacy jak ludzie, a ludzie mogą być tacy jak bogowie.
Mit nazywa emocje - najczęściej zbiorowe: np. lęk, niepokój, podniecenie, radość. To co niejasne, chwiejne, nieokreślone otrzymuje wyraz i kształt. Przy tym wyraz ten zostaje przekształcony w fabułę i uzyskuje motywację w postaci bogów uosabiających siły natury czy oblicza duszy człowieka. Przybliża legendarnych bohaterów, bogów jako istoty bliskie i podobne człowiekowi. Dzięki mitycznym formom myślenia wszelkie problemy wiążące się z zagadnieniami niezrozumiałymi zostają wyjaśnione i przybliżone zwykłemu śmiertelnikowi."

3:

"Bogowie greccy podobnie wyglądają, mają podobne problemy, poza tym mają także ludzkie cechy charakteru- te pozytywne i negatywne. Hera jest boginią o pięknej kobiecej urodzie. Dba o swój wygląd, uwodi i kokietuje. Jest skłonna do gniewu, podstępna knuje spiski, przebiegła. Przekupiła Sen, który boi się władcy Olimpu, nie chce go uśpić. Jest interesowny; targował się z Herą i liczyła się dla niego tylko nagroda. Zeus, jak i Sen jest wrażliwy na kobiece wdzięki, dlatego też ulegli Herze. Władca kocha, odczuwa pożądanie, jest skłonny do gniewu oraz ulega manipulacji; niewierny,gdyż wspomina o swoich licznych kochankach. Posejdon pomagał walczącym Grekom, a Hefajstos wykonywał ludzkie rzemiosło.
Bogowie są nieśmiertelni, ale nie są wieczni. Rywalizują o władzę. Można ich zranić i omamić. Podlegają Mojrze, więc nie są wszechmocni. Nie lubią przegrywać. Mają konflikty rodzinne, dążą do zgody, poświęcają się, więc zawierają małżeństwa oraz są zdolni do miłości.
Jednak bogowie mają cechy, które odróżniają ich od ludzi. Potrafią swobodnie się przemieszczać w przestrzeni. Są wiecznie młodzi i mimo że są podobni fizycznie do ludzi, cechuje ich boska piękność. Każdy z bogów może nad czymś panować, zależnie od swojej woli na przykład Zeus może "rozkazywać chmurze". Mogą wpływać na bieg wydarzeń , na ziemi. Przebywać w świecie bogów i w świecie ludzi. Przykładami z innych mitów jest to, że pojawiają się na świecie w niezwykły, cudowny sposób na przykład Afrodyta zrodziła się z morskiej piany. Mogą także swobodnie zmieniać swoją postać na przykład Zeus dla Ledy był łabędziem, a dla Europy, bykiem.
Ludzie postrzegali bogów jako samych siebie dlatego też są oni bardzo podobni do ludzi. Różnili się tym że byli nieśmiertelni, młodzi, piękni i mieli władzę nad czymś."
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
dziękuje, bardzo mi pomogłeś.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...