menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Zad 1. Jan Nowak prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zatrudnia na podstawie umowy o pracę trzech pracowników (na całym etacie). W kwietniu 2015r. pracownicy ci zarabiali odpowiednio: dwóch z nich 2300 brutto a jeden 2700 złoty brutto. Obliczyć koszty zatrudnienia poniesione w kwietniu przez pracodawcę oraz obliczyć wynagrodzenie netto pracownika otrzymującego miesięcznie 2300 zł brutto;
Zad 3. Wybór, której formy opodatkowania jest korzystniejszy przy założeniu, że
1.    przychód z działalności gospodarczej wyniesie w 2012r. 50 000 PLN, a koszty uzyskania przychodu w skali roku wyniosą 30 000 PLN. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z opodatkowania w formie karty podatkowej, zapłaci miesięcznie z tytułu karty 640 zł. Wysokość ryczałtu 5,5% (działalność wytwórcza).
2.    przychód z działalności gospodarczej wyniesie w 2012r. 200 000 PLN, a koszty uzyskania przychodu w skali roku wyniosą 80 000 PLN. Wysokość ryczałtu 5,5% (działalność wytwórcza).
3.    przychód z działalności gospodarczej wyniesie w 2012r. 320 000 PLN, a koszty uzyskania przychodu w skali roku wyniosą 310 000 PLN. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z opodatkowania w formie karty, zapłaci miesięcznie z tytułu karty 810 zł. Wysokość ryczałtu 5,5% (działalność wytwórcza).

Zad 4. Zadanie z obliczenia zaliczki na podatek dochodowy według progresywnej skali podatkowej
Np. W styczniu Pan Józef K. prowadzący działalność gospodarczą zakupił towary handlowe na kwotę 60 000 zł. Przychód w miesiącu styczniu wyniósł 90 000 PLN. W miesiącu lutym i marcu przychody wyniosły odpowiednio 75 000 i 50 000 PLN, natomiast koszty i wydatki odpowiednio 45 000 i 34 000 PLN. W miesiącu styczniu, lutym i marcu Pan Józef K. opłacił składki na ubezpieczenia społeczne odpowiednio 600 zł każdego miesiąca oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 110 zł każdego miesiąca. Obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy za miesiąc styczeń, luty i marzec

Bardzo prosze o pomoc ! Jutro mam z tego poprawke !!!!
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...