Trzeba przekształcić , zmienić wypracowanie aby nauczyciel się nie zczaił

0 głosów
704 wizyt
Prosze to przekształcić, : aby nie bylo widac że to właśnie jest przepisane słowo w słowo.

W utworze ludzi bezdomnych stefan zeromski ukazuje problemy społeczeństwa oraz rozne postawy bohaterów wobec nich. Większość bohaterow jest ustawionych? Na osiągnieciu korzyści materialnych i szczęścia osobistego w swoim zyciu, jednak sa tez przedstawione osoby które poswiecaja się dla dobra spolecznestwa.
Głowny bohater doktor Tomasz Judym jest jednym z nich jest przykładem lekarza społecznika który stawia sobie dobro innych ponad własne szczęście. Tomasz miał ambicje aby zmienić nastawienie wśród lekarzy, wobec ubogich, jednak jego wykład w salonie? Doktora czerwisza , dotyczaca pomocy szerzenie swiadomosci, higieny i zapobieganiu chorób, zamknela mu możliwość prowadzenia kariery lekarskiej, ponieważ lekarze poczuli się urazeni gdy ten nazwal ich lekarzami ludzi bogatych.
Tomasz tak bardzo cenil sobie możliwość pomagania innym, może dlatego iż wywodzil się z robotniczej warstwy społecznej. Jego ojciec był szewcem, alkoholikiem wiec nie mogl zapewnić godnych warunków zycia rodzinie ak również oplacic edukacji dzieciom. Judym staral się pomagać także swemu bratu i jego rodzinie wysylajac mu pieniadze za ktore wiktor wyjezdza w poszukiwaniu pracy godnej do szwajcari. Tomasz dostrzegl ubóstwa również podczas pobytu na praktyce medycznej we francji , w noclegowniach gdzie obserwowal zycie ubogich ludzi, osob bezdomnych.
Drugim bohaterem, dla którego prawa społeczne sa ważniejsze od własnych jest joasia Podborska. Mloda dziewczyna wywodzaca się z ubozalej rodziny szlacheckiej, jest guwernantkąsióstr orszańskich. Mimo iż joasia sama ma trudne warunki materialne, zawsze stara się pomoc innym. Doskonałym przykładem jest chec oddania swego pokoju by mogly zamieszkac tam chore dzieci. Joasia stara się pomagać swoim braciom , wysyla im pieniądze nawet gdy dowiaduje się ze jej brat zamiast syudiowac przepuszcza pieniądze, co bylo dla niej ogromnym ciosem.
Joasia Podborska była bratnia dusza Judyma i mimo tego iż Tomasz odraca ja, deklarując  ze chce walczyc z niesprawiedliwoscia na swiecie, joasia przymujac  jego wybor ze smutkiem dalej go szanuje/czaruje.
Ostatnim bohaterem, przedstawiającym inna postawe dla którego liczy się wyłącznie dobro własnej prawojednostki jest bohater zbiorowy-lekarze. Sluza oni ludziom bogatym, którzy sa w stanie zaplacic za leczenie, nie starając się im zrozumieć ciężkiej sytuacji najuboższych.  Liczy się dla nich jedynie pozycja spoleczna. W przeciwieństwie do Judyma , który był społecznikiem i lekarzem z powolania , oni traktują to jedynie za zawod gwarantujący pozycje w społeczeństwie  i korzyści materialne.
Uważam ze prawa społeczeństwa w ludzie bezdomni sa ważniejsze od praw jednostki, z postawa niektórych bohaterow topotwierdza, ponieważ zaprezentowane  przez bohaterow postawy dazyly do pomocy większej grupie ludzi, a nie dążenia do
zadanie dodane 25 listopada 2014 w Język polski przez użytkownika Karo [Szkoła średnia]Podobne zadania

0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
182 wizyt zadanie dodane 10 grudnia 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
275 wizyt zadanie dodane 28 października 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
+2 głosów
1 odpowiedź
12,317 wizyt zadanie dodane 12 października 2010 w Język polski przez użytkownika kiler989 (20) [Szkoła podstawowa]
0 głosów
0 odpowiedzi
190 wizyt zadanie dodane 6 listopada 2017 w Język polski przez użytkownika inspiracje06 (0) [Szkoła średnia]

 


14,033 zadań

13,247 odpowiedzi

1,529 komentarzy

80,749 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!