menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Prosze żeby mi ktoś pomógł
Z góry dzięki
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
zgadzam się z opinią , że dorośli są zdecydowanie śmieszni i dziwni. Udowodnił to Mały Książę podróżując po wielu planetach, a także Oskar chory na białaczkę.
Według mnie, najważniejszym argumentem przemawiającym za śmiesznaścią i dziwnością dorosłych jest to. że zwracają większąuwagę na strój , niżna umiejętności innych ludzi. W książce ,,Mały Książę'' udowadnia to pewien astronom, odkrywca aseroidu B-612. Naukowiec miał dziwny ubiór , przez co nikt go nie chciał słuchać.
Alkocholizm dorosłych jest to koljena sprawa, którą chcę poruszyć.Osoby pełnoletnie pijąc, dają zły przykład do naśladowania młodszym. Już nawet młodzież sięga po ten trunek. Pijąc tylko przez chwilę dorośli zapominają o swoich problemach i całym świecie. Osoby pełnoletnie zamiast rozmawiać o swoich problemach z bliskimi sięgają po kieliszek wódki.Pijąc niszczą swój organizm. W ten sposób jeszcze bardziej się pogrążaja.
Następnym argumentem jest ciągły pośpiech dorosłych.
Skutkiem tego jest częsty rozpad rodziny.Dorośli ciągle się gdzieś spieszą. Nie mają chwili odpoczynku. Pełnoletni nie potrafią zorganizować dla siebie czasu. Mają mnóstwo spraw na głowie. Są ciągle zaganiani. Dom, rodzina,praca,przyjaciele.Jest togłówna przyczyna pośpiechu.
Praca dorosłych jest dla nich ważniejsza niż inni ludzie. To kolejny argument przemawiający za dziwnością i śmiesznością dorosłych. W dzisiejszych czasach dorośli na pierwszym miejscu stawiaja karierę zawodową. Zaniedbują tym samym kontakty z bliskimi.Stają się pracoholikami.
Osoby dorosłe wszystko przeliczają na pieniądze, Taką sytuację świetnie opisał autor ..Małego Księcia" na samym posczątku książki. Dorośli dostrzegają same cyfry, a nie wartości.
Dorośli uważają , że kłamstwo jest lepsze od prawdy. Autor ,,Oskara i Pani Róży'' świetnie taki przykład opisał. Pokazał jak rodzice bali się powiedzieć swojemu dziecku, że jest chore na białaczkę. Dorośli często kłamia.Boją się konsekwencji jakie mogą wyniknąć z prawdy. Powiedzenie ,,Kłamstwo ma krótkie nogi" jest tego przeciwieństwem.
Te powiedzenie mówi nam, że i tak prawda zawsze wyjdzie na jaw. Nie możemy jej uniknąć.
Na zakończenie wrócę jeszcze raz do tezy która brzmi : dorośli są zdecydowanie śmieszni i dziwni. Dowodem na to są wyżej wymienione argumenty. Każdy po przeczytaniu tego tekstu , mam nadzieją, nie będzie miał wątpliwości i zgodzi się ze stwierdzeniem zawartym w temacie.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...