menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Potrzebuje recenzje filmu o zabójstwie Arcyksięcia w Sarajewie


HELP!!


(potrzebuję przynajmniej na stronę A5)

macie coś jeszcze??
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
Mała pomoc:
W czerwcu 1914 roku austro-węgierski następca tronu, arcyksiążę Ferdynand wraz ze swoją małżonką Zofią przybywa z wizytą do Sarajewa. W tym samym czasie w Sarajewie zbierają się członkowie tajnej organizacji Młoda Bośnia, którzy otrzymali od Serbów nakaz dokonania zamachu na Ferdynanda. Zamachowcom przewodzą Gavrilo Princip i Nedeljko Čabrinović...
___________________
Jeśli pomogłem daj "+".
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Jeśli dobrze pamiętam co do wypowiedzi Kai'a-Trzeba dodać, że byli tam agenci obu stron. Na średnio 1 złego przypadało dwóch można rzecz ''królewskich''.  Rozwijając takie błahostki przejdźmy do bezpośredniego zamachu: Naszym zamachowcem był Gavrilo Princip, oddalony od głównej grupy, w pijanej ochocie na moście(Można rzec był to nieudacznik) widząc nadjeżdżający pojazd pary Arcyksięcia i Zofii wyciągnął pojazd-Jak wiadomo trafił, ale został szybko schwytany.  Nie można powiedzieć, że przewodził, po prostu zyskał szczęście, jak to mówią "Farcisz, a nie grasz" .Trzeba wiedzieć i to raczej jest wiadome- Jest to bezpośrednia przyczyna wojny.
Taka ciekawostka-Para ta jako mąż i żona była jedną z niewielu, które tak na prawdę się kochały, a nie udawały uczucia, jak pamiętam życie ich było było szczęśliwe.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...