menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Opisz swój dzień
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
 
verified
Najlepsza
znowu jakieś głupoty wypisujesz "kidy?" ... their homework? to komuś tą pracę odrabiałaś czy sobie ;f
Masz tu 2 w pełni poprawne, sprawdzone przeze mnie:

1. I get up at 8 o`clock. I have a shower and a breakfast. After a breakfast I turn on a computer to check mail. Next I turn off the computer and I prepare to school. In school I'm close to 5 hours. When I'm back at home I have a shower. After that I have a dinner. After a dinner I go to play football. When I'm back I have shower again. Next I do homework. After that I go to bed and I watch TV. Later I have a supper. Next I put up books and notes to a bag so I don't need waste time on next day. I always go to bed at 22 o'clock.

2. I usually wake up at 7 am, get up, and go to the bathroom to wash. Then I change my clothes and go to the kitchen to have breakfast. I usually eat a roll with cheese, yoghurt and drink cocoa. After breakfast I put on my jacket, take my rucksack, leave home, and go to a bus stop. At 7.30 am a bus comes. It takes about 20 minutes to reach the school by bus. I arrive at the school and usually stay there until 2.00 pm. After classes I come back home also by bus. Then I have dinner and relax a bit. I do my homework for about 2 hours. Sometimes I help my mother to wash dishes or clean. Then I watch TV, play computer games or read a book. About 9 pm I take a shower, put on my pyjamas, and go to sleep.
_______________________
Jeśli pomogłem daj "+".
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
My day was very boring. When I woke up the morning I ate breakfast and went to school soon. school time is very stretched. Kidy I went home ate dinner and went to do their homework. Kidy regained it for a moment I went to the computer. Then instructed to. In the end it was evening so I went to bathe. Right after that I went to bed.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...