menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
O kim lasse i  bosse opowiadali czesto wieczorami rozne historie
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
bullerbyn było  bardzo malutką osadą. Składało się  ono bowiem tylko z trzech gospodarstw. Mieszkała w nich szóstka dzieci. Główną bohaterką książki była  tu siedmioletnia Lisa. Miała dwóch starszych braci: Lasse oraz  Bosse. Lasse chciał być inżynierem, a Bosse zas  indiańskim wodzem.
Starsi bracia bardzo natomaist  często stroili sobie z Lisy żarty. Potem zas  dziewczynka otrzymała swój własny osobny pokój w domu i nie musiała bezustannie przebywać  wraz z braćmi. Nowy zas  pokój był prezentem urodzinowym od rodziców. Przyjaciele zas  podarowali Lisie słodycze oraz  książki. Przyjęcie urodzinowe było  to bardzo udane. Potem dziewczynki  wtem rozciągnęły pomiędzy swoimi domami sznurek i przesyłały sobie po nim listy.
Pod koniec zas  roku szkolnego dzieci zdawały egzaminy. Wszyscy  zas otrzymali bardzo dobre świadectwa. Zaczęły się upragnione wakacje. Dzieci  te bawiły się i pomagały rodzicom w gospodarstwie. Złożyły wizytę starej Kristin, a ta  zas dała im trzy malutkie kocięta – jeden dla każdego domu. Jeden z chłopców – Olle  - miał również psa. Kupił  wtedy go kiedyś jego tata od szewca, który w ogóle nie zajmował się biednym Svippem.
W gospodarstwie  natomiast rodziny Lisy znajdowały się konie, dużo kur i inne zwierzaki. Z kolei Anna i Britta miały dziadka. Tego staruszka kochały  one wszystkie dzieci.
Dziewczynki odnalazły miejsce, w którym rosło bardzo dużo poziomek. Nie chciały powiedzieć chłopcom, gdzie to jest. Tajemnicą   zas chłopców z kolei były groty zrobione w stogu siana. Lisa odnalazła w dziupli mapę przedstawiającą te tajemne korytarze. Dziewczynki o natomiast obawiały się nimi chodzić. Jedną  zas noc dzieci spędziły na polu, w sianie.
Dziewczynki  wtedy kiedy pewnego razu wysłuchały opowiadań dziadka postanowiły pobawić się w ucieczkę z domu. Miały w planach ruszyć późnym wieczorem, ale niestety  ejdnak zaspały. Za to urządziły sobie pokoik do zabawy. Były tam wszystkie rzeczy niezbędne dla lalek. Chłopaki  zas zbudowali sobie chatę na pastwisku i bawili się tam w Indian.
Wakacje  emjdnak dobiegły końca. Nauczycielka chorowała, a dzieci otoczyły j wtem ą troskliwą opieką. Pewnego dnia, kiedy rodzice wybrali  wtedy się na przyjęcie, dzieci ubrały się w ich ubrania. Przed świętami Bożego Narodzenia rozszalała się ogromna śnieżyca. Dzieci  zas miały wielkie problemy  wraz z dotarciem do domów. Zaczęły się  teraz przygotowania do świąt. Ubrano pęknie choinki. W wigilię wszyscy otrzymali prezenty, przygotowano  też bardzo dobre jedzenie.
Zima był to także  taki okres niezwykle ciekawych zabaw. Dzieci jeździły na sankach i łyżwach. Lasse pewnego dnia jeżdżąc na łyżwach wpadł do przerębli. Dzieci wspólnymi silami  teraz wyciągnęły go z zimnej wody. Lasse był chłopcem zawsze gotowym do  róznych zabaw i  do psot. Pewnej nocy  zas na przykład usiadł na dużym głazie nad rzeką i takze  udawał Wodnika. Było to wtedy, gdy dzieci poszły, aby zobaczyć Wodnika, bo opowiedział im o nim młynarz Jan. Lasse zażartował  zas sobie z nich.
Ads by Google
Modne Kurtki Damskie  Chcesz być trendy? Sprawdź naszą ofertę!
www.ceneo.pl/Kurtki_damskie
Ache amigos no Facebook  Conecte-se a amigos, familiares e colegas. Crie seu perfil hoje!
www.Facebook.com
Lisa otrzymała  wtedy od taty małe jagniątko. Trzeba było je karmić przy pomocy butelki. Owieczka miała na imię Pontu i bardzo związała się  wraz z dziećmi. Pewnego dnia Lisa wzięła go nawet ze sobą do szkoły.
Olle miał ruszający się ząb. Bardzo s też ię bał wyrwać go, chociaż trzymał się on już bardzo słabo. Wreszcie Lasse przywiązał mu sznureczek do zęba. Lekko też  szarpnął i po chwili już było po wszystkim. Wyrwany ząb został największym skarbem trójki chłopców. Przechowywali go  oni w Skrzynce Mądrości, którą było pudełko po cygarach. Dziewczynki zakpiły sobie z nich i wrzuciły do pudełka sztuczne zęby gospodyni Agaty. Kiedy c zas hłopcy odkryli zęby byli naprawdę przerażeni.
W pobliżu Bullerbyn  zas ciągnęły się góry, które dzieci nazwały Górami Skalistymi. Urządzano tam zawsze świetne zabawy. Po kąpieli w zimnej wodzie, dzieci bawiły się teraz  na wyspie barana Ulrika. Część z nich uciekła, ale Lasse został  tu bardzo poważnie pokiereszowany przez barana. Wreszcie  jednak dzieci zdołały zamknąć groźnego Urlika w szopie.
Latem dzieci  też chciały handlować zerwanymi wiśniami przy drodze. Kiedy znalazły dobre miejsce udało się im sprzedać wszystkie owoce. Zarobiły   teraz sporo pieniędzy, które podzieliły sprawiedliwie.
Kiedy mama malutkiej Kerstin, siostrzyczki Ollego, musiała  też na chwilę wyjść z domu, dziewczynką zajęły się Lisa i Anna. Bardzo szybko jednak to im się znudziło. Mała Kerstin była bardzo  niegrzeczna. Wpadła do wody. Nie chciała jeść szpinaku i wytrącała z ręki łyżkę, kiedy dziewczynki próbowały ją teraz  nakarmić. Potem  była ubrana w biała sukienkę weszła  też do brudnego kominka, a na koniec ubrudziła się pastą do butów. W końcu dopiero  zas Olle zdołał uśpić siostrzyczkę, a dziewczynki już wiedziały, że za bardzo nie nadają się na opiekunki do dzieci.
Sierpień zas  był miesiącem łapania raków. Robiono to tu  w jeziorze, które znajdowało się daleko w lesie. Urządzano wtedy nocleg w szałasie. Było to wielką frajdą dla dzieci, mimo że Lasse ciągle  tak straszył dziewczynki. W ostatnim r zas oku udało się złowić dwa wielkie kosze raków. Zapowiadało też  to wielką ucztę.

źródło: http://ofu.pl/xx3oamxj
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...