menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Scharakteryzuj Lasse jako owczarka colly chodzi oto co ma owczarek colly trzeba opisac co ma rassa colly jako lasse
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
Owczarki Szkockie Collie to pełna nazwa rasy choć większość ludzi szybciej kojarzy rasę ze słynną filmową Lessie – niebywale inteligentną. Bo takie są właśnie Collie. Inteligentne, chętne do nauki, jednocześnie dostojne, pełne dystynkcji. To psy, które łatwo poddają się szkoleniu bo starają się sprawić przyjemność swojemu panu. Smakołyki jako nagroda za dobrze wykonane ćwiczenie spowodują, że będą je wykonywać z zapałem a wspólna praca stanie się przyjemnością dopóki będzie zabawą dla właściciela. Przymus i surowe nakazy osiągną skutek odwrotny, pies odmówi współpracy i zamknie się w sobie.

Collie przywiązują się do swojego właściciela i w zasadzie w pełni się podporządkowują, są wierne. Zatem może to być pies dla osoby, która po raz pierwszy decyduje się na posiadanie psa.

Psy te kochają dzieci, są im oddane, szczególnie dla „swoich” dzieci, czyli dzieci swojej rodziny. Lubią inne zwierzęta, są cierpliwe, troskliwe. Chętnie nawiązują przyjaźnie z innymi psami, nie prowokują awantur choć zaatakowane podejmą walkę. Spacery z nimi to duża przyjemność bowiem nie mają skłonności do oddalania się a wręcz pilnują swoją rodzinę aby spacerowała w grupie. Tak więc to pies wrażliwy, łatwo dopasowujący się do różnych charakterów ludzi, jednak zawsze potrzebują wiele miłości i zrozumienia.

Owczarki Collie są psami średniej wielkości, dumne i dystyngowane w ogólnym wyrazie. Urody dodaje im obfita szata z podszerstkiem i długim szorstkim włosem na wierzchu. Jego głowa jest charakterystyczna, dość długa ze „słodkim” wyrazem, co zdecydowanie dodaje uroku rasie.

Collie wyselekcjonowany był przez owczarzy szkockich do pracy na rozległych wrzosowiskach. Zaganiały one owce do zagrody, pilnowały stad oraz poszukiwały zaginionych sztuk. Przemierzały więc duże przestrzenie, dlatego musiały być silne, odporne i o dobrej budowie anatomicznej.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Mozliwe ze powyzej źle zrozumiałem Twoje zadanie. Ale jesli moge doprecyzowac to:
Inteligentne, chętne do nauki, jednocześnie dostojne, pełne dystynkcji, łatwo poddają się szkoleniu, przywiązują się, są wierne i oddane, kochają dzieci, spokojne, przyjazne, wrażliwe emocjonalnie, odporne fizycznie.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...