Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem.

0 głosów
15,401 wizyt
Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.  Jak najwięcej słów, musi być min. 300.
zadanie dodane 8 października 2012 w Inne przez użytkownika niezalogowany [Szkoła średnia]https://speakerdeck.com/kosemens/how-to-get-musically-likes-tutorial
or
<a href="https://www.talkshoe.com/user/musicallyfans">site with fans FREE</a>
 
 
<b>HACK CHEAT Android iOS 2018 ULTIMATE V.4.2.2 Build 201.1 </b>
 
halt conversion charges: past you might be focusing upon particular websites and not specific key phrases, your conversion rates are going to be considerably end than they are if you end happening receiving clicks from consumers which can be actively searching for your help or product.
 
In 2004, the three major nationwide explanation score bureaus, Experian, Equifax and TransUnion, labored collectively to create a central online portal the place you may get hold of your checking account report: Nevertheless, the brand Musically Likes Hack supplementary provisions of the unlimited prosecution intended affluent enterprise for online firms providing credit-monitoring companies-as well as identity thieves.
 
Exfm will continue to check the sites you have visited, including other music for you to say you will heed to each day. Professionals hug the no price merchandise and music retailer forgive Musically followers No Human announcement Or Survey addition, forgive Google search optimization, guestbook, e mail accounts at your domain, mailing baby book builder, music participant, deeds reference book and phone form.
 
This say is allocation of a new series from HuffPostTech, Socialized , that will profile a special social startup-from apps to companies to web sites-every Musical.Ly Fans For forgive day. It's a Rip-off!" enable me to accustom to you precisely what the association payment is all about and the mannerism it advantages you in your quest to come by free online movies.
 
 
GET MUSICAL.LY FOLLOWERS WITHOUT DOWNLOADING APPS
FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT DOWNLOADING APPS OR SURVEYS
GET FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT DOWNLOADING APPS OR SURVEY OR HUMAN VERIFICATION
HOW TO GET FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT GETTING APPS
HOW TO GET FREE FOLLOWERS ON MUSICALLY WITHOUT DOWNLOADING ANY APPS
GET FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT DOWNLOADING ANYTHING
FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT HUMAN VERIFICATION OR SURVEY
FREE MUSICALLY FOLLOWERS WITHOUT HUMAN VERIFICATION OR DOWNLOADING APPS
FREE MUSICAL.LY FOLLOWERS NO VERIFICATION OR SURVEY
FREE MUSIC.LY FOLLOWERS NO APPS
MUSICALLY LIKES HACK 2018
MUSICALLY LIKES
MUSICALLY LIKES APP
MUSICALLY LIKES HACK NEW UPDATE
MUSICALLY LIKES 2018
MUSICALLY LIKES HACK
MUSICALLY LIKES HACK 2018
MUSICALLY LIKES GLITCH
MUSICALLY LIKES HACK DEUTSCH
MUSICALLY LIKES HACK ANDROID
MUSICALLY LIKES FREE
MUSICALLY LIKES 2018
MUSICALLY LIKES APK
Musically cheats
Musically cheat no human verification
Musically cheats without human verification
Musically cheat followers Musically followers hack
Musically followers
Musically followers no verification
Musically followers glitch
Musically followers app
Musically followers hack 2018
Musically followers app FREE
Musically followers 2018
Musically followers 2018
Musically followers FREE
Musically followers generator
Musically followers no verification or survey
Musically followers clu
Musically followers 100
Musically followers without verification
Musically followers and likes
Musically followers hack no human verification
Musically followers hack apk
Musically followers hack without human verification
Musically followers hack no survey
Musically followers hack tool
Musically followers hack no verification
Musically followers hack 2018
FREE Musically followers hack
Musically followers FREE no human verification
Musically followers FREE app
Musically followers FREE no verification
Musically followers FREE trial
Musically followers FREE without downloading
Musically followers FREE no download
Musically FREE followers service
Musically followers generator no survey
Musically followers 10000
Musically followers without human verification
Musically followers no verify
MUSICALLY HACK ONLINE 2018
MUSICALLY LIKES HACK OCTOBER 2018
HACK ON MUSICALLY
ONLINE MUSICALLY HACK TOOL
HACK ON MUSICALLY LIKES
HACK ON MUSICALLY TO GET MORE LIKES
MUSICALLY HACK PASSWORD
MUSICALLY HACK PAGE
HACK MUSICALLY PROFILES
MUSICALLY GIFT POINTS HACK
FREE MUSICALLY FOLLOWERS HACK PROOF
HACK PARA MUSICALLY
HACK PÅ MUSICALLY
MUSICALLY HACK REAL
MUSICALLY HACK SLOW
MUSICALLY HACK WITHOUT SURVEY
MUSICALLY FOLLOWERS HACK NO SURVEY
HACK SOMEONES MUSICALLY ACCOUNT
HACK SOMEONES MUSICALLY
HACK SISTERS MUSICALLY
MUSICALLY HACK TOOL COINS
MUSICALLY LIKES HACK 2018
MUSICALLY FANS HACK 2018
MUSICALLY FOLLOWERS HACK 2018
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="http://onlinebuycytotec.site/">onlinebuycytotec.site.ankor</a>
hi everyone. it is great site. thanks for all.

Zobacz podobne: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem.


1 odpowiedź

0 głosów
W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.
Achllies był synem Peleusa, księcia tesalskiego i boginki morskiej - Tetydy. Jego potężnie rozbudowana sylwetka, proporcjonalność i dorodność postawy kontrastowała z delikatnymi, subtelnymi rysami pięknej twarzy. Od dzieciństwa był odporny na urazy, ponieważ matka kąpała go w Styksie. Obdarzony darem nieśmiertelności siał wsród żołnierzy wroga bojaźń, popłoch i przerażenie. Miał tylko jeden słaby punkt - piętę, za którą Tetyda trzymała go zanurzając w rzece.
Hektor zaś był synem Priama i Hekade, wykazywał się świetną sztuką walki i był najwybitniejszym z trojańskich wojowników. Mężczyzna atletycznej budowy, miał wybitnie męskie rysy twarzy. W przeciwieństwie do Achillesa zawsze potrafił trzeźwo ocenić sytuację, w której się znajdował, nie pozwalał ambicjom i aspiracjom wziąść górę nad rozsądkiem.
Pewnego dnia los rzucił dwóch wielkich mężów do walki przeciw sobie, pod murami mitycznej Troi. Na początku widzimy jak zawsze opanowany Hektor czeka na swojego rywala, zastanawiając się nad przebiegiem czekającej go walki. Nieugięty na prośby matki i ojca chce stawić czoła Achillesowi, w walce o męstwo i honor. Jednak kiedy spostrzega niepokonanego, boskiego Greka opanowuje go ludzki strach. Zaczyna uciekać. Dwaj wojownicy trzy raz okrążają miasto, po czym Hektor za pomocą Apolla opanowuje swoją trwogę. Oszukany przez Atenę, postanawia stanąć do pojedynku.
Tutaj ukazuje nam się obraz bohatera, który znając przewagę przeciwnika idzie do walki. "Lecz teraz serce każe mi stanąć i zetrzeć się z tobą. Zwyciężę ciebie lub zginę". Za sprawę honoru uważał on stanąć twarzą w twarz z wrogiem. Czując jednak swoją nieuchronną przegraną prosi Achillesa o złożenie swojego ciała rodakom. Syn Peleusa odmawia, pokazując swoją zawziętość i bezwzględność. Impulsywnie odrzucając propozycję czuje się mocny, kieruje nim chęć zemsty, jest zawzięty, niewzruszony.
Rozpętałą się walka w której mimo wielkiej przewagi Achillesa, Hektor wykazuje się dzielnością i odwagą. "A teraz dosięgła mnie Mojra. Jednak nie padnę bez walki, a w śmierć nie odejdę bez sławy" - postanawia do końca heroicznie walczyć na chwałę ojczyzny, niedługo potem ponosi klęskę.
Na łożu śmierci po raz ostatni prosi o uszanowanie jego ciała, lecz Achilles po raz wtóry odmawia. W tym miejscu odkrywamy nowe oblicze usposobienia syna Peleusa i Tetydy. Ukazuje się on nam jako bezwzględny morderca, kierujący się jedynie chęcią zemsty i mordu. Targają nim emocje i żądze, a zła natura ludzka zaćmiewa rozsądek. Często podejmował on szybkie decyzje nie zważając na późniejsze konsekwencje.
Hektor ukazany jest w zdecydowanie lepszym świetle, potrafi on przebaczać, a także i prosić o przebaczenie. Jest roztropny, mężny, pokazuje swoją mądrość
i doświadczenie. Kieruje się zasadami moralnymi, jest honorowy i potrafi walczyć ze swoimi słabościami. Poświęca własne szczęście u boku żony i synka dla dobra ojczyzny. Pokonany przez Achillesa jest jeszcze w stanie zdobyć się na słowa uznania dla przeciwnika, chwaląc jego męstwo, odwagę i waleczność. Hektora poznajemy jako szlachetnego wojownika Troi.
Istotne jest, aby przy porównywaniu bohaterów "Iliady" zwrócić uwagę na różny poziom rozwoju intelektualnego obu postaci. Hektor przedstawiany jest jako człowiek rozsądny, myślący, trzeźwo oceniający sytuację, dojrzały emocjonalnie. Jego zachowanie to dokonywanie świadomych wyborów. Jest on całkowitym przeciwieństwem Achillesa, który impulsywnie podejmuje decyzje, nie zważając na ich późniejsze konsekwencje. Jest typem żołnierza, na pewno nie stratega, przepełniony porywczością, popędliwością i dynamizmem bardziej pasuje nam do szalonego wojownika niż bohatera inteligentnego.
Uważam, iż bardzo trudno jest porównać tych dwóch mężów starożytności . Każdy jest na wskroś inną osobowością, nie możemy jednoznacznie potępić jednego czy wywyższyć drugiego. Na pewno Hektora możemy podziwiać za jego mądrość, Achillesa zaś za odwagę. Każdy z nich miał jednak swoje słabości jak np. lęk czy zbyt dużą impulsywność.
odpowiedź 28 października 2012 przez użytkownika agness (28,700)

Podobne zadania

+2 głosów
1 odpowiedź
1,431 wizyt zadanie dodane 26 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika magda35 (-220) [Szkoła średnia]
0 głosów
1 odpowiedź
2,267 wizyt zadanie dodane 1 października 2013 w Język polski przez użytkownika Pysia18xd (-500) [Szkoła średnia]
0 głosów
0 odpowiedzi
260 wizyt zadanie dodane 12 kwietnia 2015 w Język polski przez użytkownika misia1917 (-100) [Szkoła podstawowa]
+1 głos
1 odpowiedź
0 głosów
0 odpowiedzi
387 wizyt zadanie dodane 4 października 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]

 


13,992 zadań

12,186 odpowiedzi

2,326 komentarzy

31,650 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!