Patriotyzm oznacza dla mnie przede wszystkim to, że szanuje się swoją Ojczyznę, symbole narodowe takie jak godło czy flaga. Mam wrażenie,że patriotyzm dla młodych pokoleń nie jest już tak ważny jak na przykład dla naszych dziadków. Nikt już praktycznie nie okazuje uczuć patriotycznych - myślę, że dzieje się tak dlatego, że taka postawa uważana jest za śmieszną. Młodzi ludzie myślą dziś wyłącznie o zabawie, ojczyzna i jej dobro są dla nich abstrakcją. Twierdzą, że nie mają czasu zastanowić się nad problemem, który dotyczy zaniku uczuć patriotycznych. Myślę, że może to wynikać z tego, że w naszym kraju, zwłaszcza w dziedzinie polityki dochodzi do niepokojących zjawisk - często obecna jest w niej korupcja, brak szacunku do obywateli, kłótnie między parlamentarzystami, które do niczego nie prowadzą, powodują jedynie chaos w państwie. Ich postawa świadczy o braku kultury i o tym, że patriotyzm jest im zupełnie obcy. Wydaje się, ze zajmują się oni polityką wyłącznie dla pieniędzy, które przynosi im taka działalność. Myślę, że wynika to z braku pozytywnych wzorów, autorytetów, które mogłyby nauczyć tych ludzi właściwego postępowania. Wydaje się, że współcześni politycy zapomnieli już o działalności takich osób jak: generał Józef Bem czy Tadeusz Kościuszko. Uważam, że wielkimi patriotami byli ludzie walczący za wolność Polski i jej obywateli podczas II wojny światowej - byli oni gotowi do poświęcenia swojego życia w jej obronie.
Są zaś, Lech Wałęsa, określany jako przywódca Solidarności. To między innymi dzięki jego staraniom Polska stała się krajem demokratycznym.
Myślę, że jestem patriotą. Przede wszystkim przyznaję się do swojego kraju i jestem z niego dumny. Polska ma wspaniałą historię. Przeszliśmy tak wiele, tak dużo poświęciliśmy, nie raz pokazując, że stać nas na bardzo dużo. Zawsze broniliśmy ojczyzny, nie godziliśmy się z jej klęskami i porażkami. Patriotyzm przejawiam także kibicując polskim drużynom podczas starć na arenie międzynarodowej. Znam barwy polskiej flagi i wiem, co reprezentują.