menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Rozprawka na temat wakacji
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Powinno pomóc: Odpowiedź na postawione pytanie jest dla mnie i wielu innych tak oczywista, że nie warto nad nią się zastanawiać. Wakacje - oczywiście zysk. Są jednak przeciwnicy tej prawdy, którzy uważają, że wakacje to strata. Wyrazicielami tych opinii są przede wszystkim rodzice. Podejdźmy jednak do sprawy poważnie- zróbmy bilans zysków i strat. Zbierzmy w tym celu argumenty za i przeciw.

Zacznijmy od zysków. Wakacje to przede wszystkim odpoczynek po mozolnej pracy w szkole. Nie musimy martwić się o odrabianie lekcji, możemy dłużej spać. Nie mamy ciągłego nadzoru nauczycieli i rodziców.

Podczas wakacji mniej się stresujemy, dużo bawimy. Mamy więcej czasu dla rodziny i przyjaciół, ale i dla siebie. Możemy rozwijać swoje zainteresowania, zdolności, robić to na co mamy ochotę. W czasie wakacji wyjeżdżamy do różnych krajów, poznajemy ludzi innej narodowości, a także ich obyczaje i kulturę oraz historie danego miejsca. Możemy obejrzeć wiele ciekawych rzeczy i atrakcji..

Przychodząc do szkoły po wakacjach jesteśmy wypoczęci, chętni do nauki, z łatwością przyswajamy materiał. Nauczyciele są bardziej wyrozumiali.

Przez te dwa miesiące wolne od nauki zawieramy nowe znajomości, które nierzadko owocują w przyjaźń na długie lata- zdobywamy przyjaciół.

Ostatnim argumentem przemawiającym za tym że wakacje to zysk jest kwestia zdrowia. W czasie wolnego czasu możemy bardziej o siebie zadbać, popracować nad figurą i zdrowym stylem życia.

Jednak nie każdy uważa tyle wolnego czasu za zysk, są też i straty. Przez tak długi okres czasu zapominamy o materiale przerobionym w poprzednim roku przez co trzeba go powtarzać.

Są również straty materialne ponieważ wycieczki są dość drogie i trzeba za nie zapłacić. Rodzice często narzekają, że dużo płacą za wypoczynek własny i swoich pociech.

Przedstawiłam argumenty które miały odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście wakacje to zysk czy może jednak strata? Jak wynika z zaprezentowanych materiałów jest to i jedno i drugie. Wprawdzie więcej jest w tym zysków, ale straty również są ponoszone.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...