Opisz próbę sztuki "Przebudzienie afryki" z książki "Sposób na Alcybiadesa" w trzeciej osobie

0 głosów
3,877 wizyt
Proszę o szybkie odpowiedzi min. 6 zdań ;D
zadanie dodane 10 stycznia 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]1 odpowiedź

+1 głos
Według mnie najciekawsza, a zarazem najzabawniejszą przygodą była, ta w której paczka czwórki głównych bohaterów próbując zdobyć sposób porwali Juliusza Lepkiego. Chłopcy rozpaczliwie chcieli zdobyć coś co pozwoliłoby im nie uczyć się a sprawiać odwrotne wrażenie. Dowiedzieli się ma go Szekspir, który organizował przedstawienie pt.:,,Przebudzenie Afryki", dlatego pragneli z nim porozmawiać.
Kiedy weszli na próbę Lepki zamiast wysłuchać opowieść o problemach kolegów natychmiast kazał im pomalować skórę i ubrać się tak by wyglądali jak Murzyni. Po powiedzeniu swoich kwestii następnym punktem w przedstawieniu bylo zwiazanie i wyniesienie Szekspira za kulisy. Oni jednak pobiegli aż do ogrodu, niedaleko Wędzarni. Tam zmuszali go do wyjawnienia Sposobu. Gdy tamten po dłuższym czasie nic nie mówił zaczęli tortury - laskotali go źdźbłami trawy. Niedługo potem Juliusz wyrwał się z ich ,,niewoli" i z niewiadomych powodów zaczął tańczyć jak nienormalny. Ciamcia, Pędzel, Zasępa i Słaby byli zdzwieni, ale wstając zaczęli robić to samo. Wkrótce okazało się, że działo się to na wskutek mrowiska, na którym się znajdowali. Mimo, że Szekspir jeszcze wtedy nie ujawnił im objetego zainteresowaniem Sposobu uważam, tą historię za jedną z lepiej przedstawionych w lekturze.
odpowiedź 11 stycznia 2012 przez użytkownika ak23 (505,900)

Podobne zadania

+2 głosów
1 odpowiedź
1,335 wizyt zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika Judi333 (420) [Szkoła podstawowa]
+1 głos
0 odpowiedzi
117 wizyt zadanie dodane 1 lutego 2016 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
1,499 wizyt zadanie dodane 26 września 2010 w Język angielski przez użytkownika asiunia1231 (0) [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
373 wizyt zadanie dodane 26 marca 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
1,334 wizyt zadanie dodane 18 stycznia 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]

 


14,033 zadań

13,247 odpowiedzi

1,529 komentarzy

72,659 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!