menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Znaczenie rośłin nasiennych w przyrodzie ,zyciu i gospodarce człowieka
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Rośliny nasienne są największą gromadą roślin żyjących na ziemi. Są one najlepiej przystosowane do życia na lądzie, rozmnażają się za pomocą nasion będących wynikiem procesu płciowego. Nasiona te zawierają substancje odżywcze dzięki którym będzie się rozwijał sporofit. Rośliny nasienne składają się z łodygi, korzenia i kwiatu.
Obecność roślin nasiennych jest bardzo ważna w każdym ekosystemie, bo rośliny te wytwarzają w procesie fotosyntezy masy energii i tlenu. Rośliny są początkowym ogniwem łańcucha pokarmowego, ich szczątki ulegają gniciu i użyźniają glebę pozwalając czerpać z niej substancje odżywcze nowym roślinom.
Rośliny nasienne odgrywają także ogromną rolę w gospodarce człowieka, korzystamy z różnych elementów będących dla nas surowcami służącymi do przetwórstwa. Z roślin wykorzystujemy najczęściej:
- włókna
- drewno
- wyciągi i napary z roślin mają duże znaczenie w medycynie i przemyśle farmaceutycznym
- kauczk
- produkty będące składnikami odżywiania dla zwierząt i człowieka

Znaczenie roślin ansiennych jest ogromne - można śmiało powiedzieć, że gdyby nie było roślin, to nie byłoby życia na ziemi. Dzięki roślinom nasza atmosfera w 21 % składa się z tlenu, to one wiążą dwutlenek węgla. Dostarczając substancji odżywczych pozwalają na życie zwierząt i człowieka
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 3 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...