menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Księga Hiobba czy trzeba być winnym by ponieść karę w formie rozprawki
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
"Czy trzeba być winnym aby ponieść karę?
Każdemu z nas napewno nasuwa sie to powyższe pytanie , ponieważ nasze zycie jest pełne wzlotów i upadkow. Nasza przyszłość nie zalezy tylko od nas i czesto jest budowana na naszym cierpieniu. Musimy jednak przyznac ,iż dzieki niemu stajemy się silniejsi fizycznie oraz psychicznie, co prowadzi do osiagniecia przez nas wymarzonego celu,który bez wyrzeczen oraz cierpienia byłby nieosiągalny.Po przez poddawanie się próbie,która mogłaby zniszczyć nasze fundamenty moralności, uswiadamiamy sobie ,że są one niezniszczalne.

Jedną z opowieści , która mowi przede wszystkim o mocnej wierze oraz wielkiej miłości do Boga jest Księga Hioba.Główny bohater tego utworu jest człowiekiem szczęśliwym , któremu sprzyja los. Ma wszystko , co jest mu potrzebne do godnego życia.Nie ma problemów , które mogłyby zrujnować jego szczęście.Wiedzie bogobojne i unikajace zła życie. Sam zalicza sie do ludzi sprawiedliwych , dla których najważniejsza jest prawda , którą powinnien byś sam Pan Bóg. Dlaczego wiec spotyka go straszliwa choroba? Czy jest to dla niego pewnien rodzaj kary? A jak tak , to za co? Przecież był człowiekiem , który kochał całym sercem swoja wiare oraz nikomu nie uczynił nic złego.Postępował zgodnie z bożymi przykazaniami.Mimo tego dotyka go choroba i przez nia odwraca sie od niego rodzina oraz przyjaciele. Patrza na niego z obrzydzeniem i zamiast mu pomóc , wspierac go na duchu w tych trudnych chwilach , dają mu do zrozumienia ,że to jego wina , co go spotyka. I w tym momenicie Hiob mógłby się załamać , ale on nadal wierzy. Kocha Boga i wytrwale znosi cierpienie , które on mu zsyła.Dlatego też to własnie on zostaje poddany takiej próbie, ponieważ był człowiekiem silnym na duchu. Z ksiegi Hioba wynika ,iż nie trzeba być wcale winnym , aby ponieśc karę.
W naszych wspołczesnych czasach jest podobie.Ludzie czesto ponoszą odpowiedzialnośc oraz kare za to , czemu nie byli winni.Zdarza sie tak,iż zostajemy poddawani próbie przez Boga lub swoich bliskich. Jezeli przetrwamy taka próbę , utwierdzimy się w tym ,że jestesmy nieugieci w swoich przekonaniach , zasadach oraz dązeniach.W chwilach smutko , upadkow, klesk zyciowych bywa tak ,ze zostajemy oddani samym sobie. Nasi przyjaciele ,a nawet rodzina staja się dla nas "pocieszycielami Hioba", którzy potegują w nas uczucie rozpaczy i cierpienia.W takich momentach zaczynamy watpić we wszystko.Nie mamy w nikim oparcia ,wiec czujemy sie opuszczenie. Wielu z nas przestaje wierzyć , zamiast traktować wiarę , jako swoją ostatnią nadzieję.
Sądze,że Bóg , tak samo jak Hioba poddaje próbie każdego z nas.Przez ten sposób sprawdza , czy jestesmy warci jego miłości.Napewno jest to bezznaczenia jacy jestesmy, a mozeby być dobrzy , jak i zarówno zli.Sam Pan Jezus musiał ponieść karę , która odkupiła nasze grzechy. Bez jego cierpienia nie zostalibysmy zbawieni. A przecież mógł się nie godzić na swoją krzywdę , bo był synem bozym. Mimo tego przyjął wole boza i ją spełnił. Dlaczego wiec my mamy być nie poddawani kaze bez winy?Jestesmy przecież niczym w porównaniu z Bogiem i wszystkim tym , co sie z nim wiaze.Nasze życie jest zapisane według "scenariusza" obmyslanego przez Boga.Nie liczą sie w nim poszczegolne sceny , ale zakonczenie , które powinno się kończyć dla nas szczęśliwie. Żeby ono takie było niestety często musimy znosić kary , których nie widzimy przyczyn. I to właśnie chce przezkazac nam Księga Hioba , na której powinnien wzorowac sie kazdy wierzący człowiek.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...