menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
REFERAT NA TEMAT CHARAKTERYSTYKI PLOTERÓW
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Ploter (ang. plotter) – komputerowe urządzenie peryferyjne, służące do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami, mogące nanosić obrazy, wycinać wzory, grawerować itp. Ploterów używają głównie graficy komputerowi, poligrafowie i architekci.
Wyróżnia się następujące rodzaje ploterów:
ze względu na prowadzenie papieru

Ploter płaski:

Pióro zamocowane jest na pionowej belce, po której porusza się za pomocą silnika krokowego, co zapewnia ruch w osi pionowej. Cała belka porusza się z kolei wzdłuż osi poziomej nad całą powierzchnią papieru, również z użyciem silnika krokowego. W ploterach płaskich ważne jest zwrócenie uwagi na naciąg linek prowadzących pióro jak i na poślizgi silników, mogących wywołać niedokładność kreśleń.


Ploter bębnowy:
W ploterach typu bębnowego pióro porusza się jedynie powyżej osi bębna w linii prostej, bęben zapewnia ruch papieru.

          ze względu na zastosowanie nanoszące obraz
 

     Ploter atramentowy: (drukarka wielkoformatowa) – sterowane     komputerowo urządzenie drukujące. Jest rodzajem plotera wyposażonego w głowicę z tuszem lub atramentem, umożliwiającą druk zarówno grafiki wektorowej, jak i rastrowej na dowolnych płaskich powierzchniach.     Ploter solwentowy: drukuje grafiki rozpuszczalnikową farbą solventową, opartą na nasyconym alkoholu (cykloheksanol), trwale łączącą się z podłożem, agresywnie wnikając w jego strukturę. Zazwyczaj spotykany w konfiguracjach kolorystycznych CMYK (Cyjan, Magenta, Yellow, BlacK), CMYKCM (dodatkowy cyjan i magenta) oraz CMYK LcLM (Lc - Light Cyjan, Lm - Light Magenta).     Ploter kreślący
     Ploter laserowy

Ploter grawerujący: sterowane komputerowo urządzenie grawerujące w materiałach twardych (metale, szkło, tworzywa sztuczne, drewno). Mogą one być dwuwymiarowe (głowica porusza się tylko w osi X i Y) lub trójwymiarowe (głowica porusza się również w osi Z czyli można grawerować na różne głębokości).Ploter tnący: terowane komputerowo urządzenie tnące, służące do nacinania lub wycinania kształtów w arkuszach miękkich materiałów. Działa na zasadzie głowicy wyposażonej w ostrze, która przesuwa się nad powierzchnią wycinanego materiału.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...