menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Napisz przemówienie proekologiczne, które wygłosisz na posiedzeniu rady miasta. Interesuje mnie jak najkrótsze przemówienie związane z tym tematem. Pytanie to jest zadane pod tekstem "[KAZANIE] PIERWSZE NA POCZĄTKU SEJMU PRZY Ś. MSZY SEJMOWEJ'', ale nie jestem przekonana czy ma to jakiś związek z tym tekstem.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Szanowni Państwo! Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Dziś obchodzimy wielkie święto naszej planety - Dzień Ziemi. Mam zaszczyt poruszyć na tym apelu bardzo ważną sprawę, dotyczącą każdego z nas. Mianowicie problem ochrony przyrody. Chciałabym abyśmy zastanowili się przez chwilę nad dość banalnym pytaniem. Co możemy zrobić, by stać się przyjaciółmi przyrody?
Obecnie mamy XXI wiek. Rozwój techniki pozwala na wiele możliwości. Korzystajmy z tego! W dużych miastach, przy bezwietrznej pogodzie tworzy się nad ziemią smog. To mieszanina mgły, spalin samochodowych oraz gazów wydobywających się z fabryk, która staje się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Wiele ludzi zapada w ciężkie choroby dróg oddechowych, serca, nowotwory złośliwe, ponieważ rocznie do atmosfery przenikają miliony ton tych szkodliwych substancji. Nie chcemy dalej zatruwać naszych organizmów! Montujmy katalizatory, które zmniejszają ilość trujących gazów zawartych w spalinach. Doradźmy szefom fabryk, by zakładali na kominach filtry ograniczające wpuszczanie do atmosfery szkodliwych pyłów,
Nie zachowujmy się lekkomyślnie wyrzucając byle gdzie papierek po batonie, czy chipsach! Tak trudno wyciągnąć nam rękę do kosza na śmieci? Nie czyńmy naszej planety jednym wielkim wysypiskiem! Zwykła plastikowa butelka rozkłada się ponad 100 lat! Wszystkie produkty, które powstają w skutek rozłożenia się danego przedmiotu wchłaniane są w glebę. W ten sposób szkodzimy naturalnej faunie i florze. Później na takim miejscu posadzimy warzywa. Spożyjemy je w największym spokoju, że są one zdrowe i ekologiczne. Ale kat na prawdę nafaszerowaliśmy je trucizną.
Czy chcemy aby nasze dzieci, żyły w tak szkodliwym środowisku? Jeśli nie, sortujmy śmieci, kupujmy żywność w ekologicznych papierowych opakowaniach, odnośmy do skupu makulaturę i butelki. Stosujmy również ekologiczne kosmetyki, bezpieczne dla ozonu.
Wielką fabryką tlenu możemy nazwać lasy. Obecnie zajmują niecałe 30 % powierzchni Polski. W celu ochrony przyrody zakłada się parki narodowe. Dzięki nim możemy pooddychać świeżym powietrzem, zobaczyć ciekawe miejsca i gatunki zwierząt, które tylko tam przetrwały.
Więc jeśli chcemy aby przyroda była naszym najlepszym przyjacielem, dbajmy o nią i miejmy do niej szacunek. Zapiszmy się do grup zajmujących się ochroną środowiska lub na różnego rodzaju kółka ekologiczne. Nie dopuśćmy aby nasza planeta uległa degradacji! Dołóżmy wszelkich starań, aby następne pokolenia mogły cieszyć się widokiem pięknych krajobrazów i nieskazitelnie czystym powietrzem.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...