menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Bez pracy niema kołaczy  wyjaśnić to pojęcie co to znaczy
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Czy praca jest najważniejszą rzeczą w życiu człowieka? Moim zdaniem jest wiele rzeczy ważniejszych od pracy, są to: miłość, przyjaźń, rodzina. Jednakże praca to bardzo ważny element w naszym świecie.
Właśnie tej tezy, mówiącej, że praca to bardzo ważny, aczkolwiek nienajważniejszy, element w życiu człowieka, będę bronił w powyższym wypracowaniu.

Stare polskie przysłowie mówi: „Bez pracy nie ma kołaczy”. Mimo tego, że tak dawno wymyślone, to bez wątpienia nadal jest ono aktualne. Gdy na coś nie zapracujemy- po prostu tego nie otrzymamy.
Każdy zdaje sobie sprawę, że tylko dobra praca zapewni mu godne życie, bez przesadnych oszczędności. Umożliwi korzystania z uroków naszego pięknego świata a nawet rozwój (można za nie kupić książki, bilety do kina czy teatry itp.).

Dodatkowy argument stanowi fakt, że praca młodym ludziom pozwala usamodzielnić się, wejść w dorosłość,uzyskać tak upragnioną niezależność, finansową.
Oto kolejny argument: z pracą powiązane są pieniądze, a jak wiadomo, w dzisiejszych czasach są one niezbędne do utrzymania się. Co prawda ludzie to takie istoty leniwe, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby żyć, musimy mieć za co się najeść, ogrzać, ubrać. Pozwoli nam na to tylko wytężona praca Poza tym praca powinna dawać nam satysfakcję, zadowolenie z siebie, a nawet przyjemność.
Marzeniem wielu ludzi jest pomoc ubogim, skrzywdzonym przez życie .Ludziom takim najczęściej nie wystarczy pocieszenie, potrzebne są także pieniądze. A te, żeby móc ofiarować trzeba mieć.

Komuś może się wydawać, że pieniądze i praca to nie wszystko i z całą pewnością się z nim zgadzam, ale w olbrzymim stopniu ułatwiają one życie. Na nich jest ono oparte.

Wydaje mi się, że świat jest jak układanka. Każdy element to jeden człowiek i jego praca wraz z osiągnięciami. Wyobraźmy sobie teraz, że jeden taki element się psuje np. nauczyciele nie chcą już uczyć młodzieży. W sytuacji takiej porządek życia na Ziemi byłby zaburzony i zapanowałby chaos. Dlatego uważam,że praca jest taka ważna. Jeśli nie dla siebie- zrób coś dla innych.

Jak wynika z powyższych przykładów, moim zdaniem, praca jest bardzo istotna w życiu człowieka .Sądzę, że przytoczone argumenty wystarczą, aby przekonać o słuszności tego stwierdzenia.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...