menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Fitoremediacja polega na wykorzystywaniu roślin do usuwania zanieczyszczeń z wody i gleby oraz do rekultywacji terenów pokopalnianych. Techniki inżynierii genetycznej pozwalają na przenoszenie do licznie występujących roślin genów odpowiedzialnych u bakterii za akumulację związków toksycznych. Zastosowanie fitoremediacji na dużą skalę może jednak powodować zagrożenia. Oceń, jak rośliny zmodyfikowane genetycznie wykorzystywane w fitoremediacji zbiorników mogą wpłynąć na sieć troficzną w ekosystemie wodnym. Odpowiedź uzasadnij. ................................................................................................................................................................ ............................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................... ............................................................................................................................................................... Zaproponuj genetykom jedno działanie, które twoim zdaniem powinno rozwiać obawy ekologów o zastosowanie GMO w oczyszczaniu wód.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
1. rośliny gmo wykorzystywane w fitoremendiacji mają niekorzystny wpływ na sieć troficzną w ekosystemie wodnym, ponieważ po wbudowaniu w nie metodami inżynierii genetycznej genów odpowiedzialnych za akumulację toksycznych związków spowodują zmniejszenie liczebności konsumentów odżywiających się wspomnianymi roślinami. konsumenci spożywając roślinę w której zgromadziły się toksyczne związki wyginą.
2. przed podjęciem działań mających na celu wprowadzenie genów odpowiedzialnych za akumulację toksyn do roślin wodnych, dany zbiornik wodny powinien zostać zbadany pod kątem organizmów jakie w nim występują i określenia pokarmu jakim się żywią. mając te dane genetycy mogliby wprowadzić w dany zbiornik wodny inną roślinę genetycznie modyfikowaną, ale taką, którą nie żywi się żaden konsument roślinozerny zamieszujący dany zbiornik wodny.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...