menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Pilnie potrzebuje model życia wypracowanie
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Pomimo, że styl życia jest częściowo tym co otrzymujemy zaraz po narodzeniu (zależy od statusu społecznego w jakim żyjemy) to kształtuje się on przez całe nasze życie i ulega przeobrażeniom. Praca nad stylem życia jest elementem pracy nad rozwojem własnej osobowości. Jeszcze nie wiem czy to osobowość zmienia się pod wpływem stylu życia czy styl życia pod wpływem zmiany osobowości, lecz uważam że styl możemy porównać do modelu naszego życia.

Teraz mam 13 lat. Jednak pisząc ta pracę przypomniałem sobie, że pomimo tego wieku sam już przechodziłem przez różne etapy życia. Chodzi mi o zainteresowania, sposób ubierania się, spędzanie wolnego czasu. W miarę zdobywania informacji o otaczającym mnie świecie zmieniam czasem poglądy. Nie znaczy to, że jestem niezdecydowany, lecz raczej otwarty na nowe informacje pod wpływem, których inaczej patrzę na świat.

Kupiłem sobie też znaczek ale dopiero w domu przeczytałem, że to znaczek „anarchistów ” – czyli wyjątkowo agresywnych ludzi wobec otoczeni – oczywiście ten styl życia jest mi bardzo daleki choć symbol mają fajny.

Wiec jak widać w naszym wieku z braku wiedzy możemy inaczej interpretować to, co widzimy.

Często też mam odmienne zdanie niż moi koledzy - ale to dobrze. Przynajmniej nie jest nudno. Szanuję ich poglądy, lecz też nalegam by szanowali moje. Jeśli chodzi o sposób ubierania się to lubię nietypowy. Wcale nie bawi mnie to jak mam z kolegą takie samo ubranie. Może też, dlatego cieszę się, że w naszym gimnazjum nie ma mundurków. W mojej rodzinie dużą wagę przywiązuje się do tzn. wolności osobistej, która to podobno „jest największym dobrem człowieka” (tak mówi moja mama). Po namyśle zgadzam się z tym.

I taki chyba jest właśnie mój obecny styl życia – żyć tak by być szczęśliwym i nie krzywdzić innych. Mieć fajnych kolegów i nie tracić czasu na kłótnie. Pochłaniać informacje o otaczającym mnie świecie, popełniać błędy i wyciągać wnioski. Wcale nie muszę być idealny, ważne żebym był po prostu sobą. Lubię mieć coś swojego, takiego charakterystycznego, co wyróżnia mnie od innych. A ostatnio po lekcji języka polskiego chciałbym być rycerski - honorowy, prawy, uczciwy, postępujący według określonych zasad, trzymający się wyznaczonych reguł.

I podoba mi się takie motto:…życie jest nam dane tylko raz, trzeba je przeżyć tak by nie żałować dni przeżytych bez celu…
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...