menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jakby wyglądał świat, w którym dźwięk by nie istniał? Jakby wyglądałoby wtedy porozumiewanie się między człowiekiem? itp? Na dziś, please!
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
A może pomoże:
""Świat pozbawiony dźwięków"
Pewnego dnia Kasia obudziła się przez flet swojego brata Łukasza ,który na nim grał. Wstała wściekła i okrzyczała brata. Jej mama kazała Łukaszowi ćwiczyć gdzie indziej. Przytuliła Kasię która miała twarz czerwona jak burak.
Mama podała Kasi płatki na mleku w kształcie nutek. Kasia wyszła wściekła z kuchni. Nie miała ochoty na oglądanie czegokolwiek co było związane z muzyką. Nie chciała też słuchać niczego tylko położyła się na łóżku i zamknęła oczy marząc aby świat był pozbawiony dźwięków.
Następnego dnia jej życzenie się spełniło.
Kasia zeszła na dół posłuchać sobie muzyki. Niestety ,radia już nie było w salonie. Poszła do pokoju brata. Łukasz nie miał już fletu. Zeszła znów na dół do kuchni. Jej mama robiła obiad ale już nie nuciła jak zwykle. W ciszy gotowała coś w garnku.
Dziewczyna poszła na górę i siadła na krześle w swoim pokoju.
- Czyżby moje życzenie zostało spełnione? - pytała się siebie. Zastanowiła się chwilkę - Muszę to naprawić! - krzyknęła. - Ale jak?
Kasia nie wiedziała jak naprawić to wszystko. Zdecydowała że powie inne życzenie tak samo jak powiedziała to życzenie które pozbawiło świat dźwięku.
Gdy kładła się spać powiedziała w myślach "Chcę aby na świecie znów pojawiły się dźwięki". Zamknęła oczy i zasnęła.
Następnego ranka Kasia wstała wcześniej niż zwykle. Szybko pobiegła do pokoju brata. Flet leżał na swoim miejscu. Kasia uradowana zeszła na dół. Radio stało znów w salonie a mama nuciła przy sprzątaniu jak zwykle.
Kasia przekonała się że świat bez dźwięków jest nudny i szary. Przekonała się że dźwięki dodają światu uroku i barw. Cieszyła się że znów mogła go słuchać."
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...