menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Dłuża wypowiedź. Dotyczy mojej postaawy w tej sprawie.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Konfrontacja kultur i zwyczajów ze strony obcego i Twojej:

Kultura polska
Styl życia i mentalność Polaków kształtowały się przez ponad tysiąc lat. Narodowa kultura rodziła się pod wpływem zarówno tradycji świata łacińskiego, jak i bizantyjskiego - w wyniku dialogu zamieszkujących Polskę narodowości. Polacy chętnie widzieli u siebie innych twórców i interesowali się osiągnięciami innych narodów. w XIX i XXw. aktywność kulturalna zastępowała zaś wielu Polakom działalność polityczną i gospodarczą. Zapewne dlatego polska twórczość jest tak zróżnicowana i pełna niuansów.
Dialog i przenikanie się kultur widać w polskiej tradycji przez wieki. Obyczaje, zachowania, stroje kształtowały wpływy zachodnie i wschodnie. Tradycyjne stroje polskiej szlachty w XVI i w XVIIw. (kontusze, żupany, pasy słuckie) powstały także pod wpływem bogatego wzornictwa sztuki wszchodniej, w tym islamskiej. Efektem wielu wpływów jest polska kuchnia i tradycyjna biesiada.
Współczesna Polska oferuje różnorodność doświadczeń kulturalnych. Zainteresowani wysoką kulturą znajdą tu festiwale muzyczne o miedzynarodowej renomie. Polskie muzea prezentują ciekawe zbiory sztuki dawnej i współczesnej. Do światowych arcydzieł zalicza się obrazy Leonarda da Vinci, rzeźbiony w drewnie ołtarz Wita Stwosza, "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga.
Współczesna kulturę można podzielić na literaturę, teatr, muzykę, film i sztuki plastyczne.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...