menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Przedstaw różnice pomiędzy demokracją starożytnych Aten a współczesnej Polski
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Na pewno podstawowa różnica to taka, że we współczesnej Polsce głosować może każdy pełnoprawny jednocześnie pełnoletni obywatel, natomiast w Atenach mógł to być jedynie mężczyzna, którego rodzice byli Ateńczykami, z wyborów wykluczone były kobiety oraz niewolnicy. Kolejna różnica to taka, że w obecnej demokracji podczas wyborów mamy swoich zwierzchników oraz partie polityczne, we wcześniejszych czasach takiego czegoś nie było. Ponadto prawo do głosowania w Atenach miały jedynie wybrane rodziny, które były bogate, z ich funduszy była utrzymywana, np. armia, dzięki czemu miały one swoją popularność. W dzisiejszych czasach takiego czegoś nie ma i udział w głosowanie jest przystępny jest dla każdego obywatela Polski.

To chyba wszystko najwyżej ktoś coś jeszcze Ci dopisze ; )
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...