menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
zanalizuj bajke ignacego krasickiego pt. pieniacze
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Odnies sie do tego:

Bajki w stopniu o wiele mniejszym związane są z rzeczywistością czasów Stanisława Augusta. Tematyka bajek jest ponadczasowa. Widać, że Krasicki w bajkach jest dociekliwym badaczem natury ludzkiej. Pokazuje człowieka z jego śmiesznostkami, wadami, małymi i wielkimi podłościami, pokazuje relacje między ludźmi, stosunki panujące w społeczeństwie.

Bajki pokazują świat okrutny, świat, w którym rządzi prawo silniejszego. W tej

rzeczywistości nic nie jest trwałe, a fortuna płata człowiekowi okrutne figle. Jednego dnia jesteś faworytem swego pana, a już za chwilę wyrzucą cię, jak „maskotkę”, która znudziła się dziecku (Stary pies i sługa). Bo właśnie w bajkach ludzie często podobni są dzieciom, tyle tylko, że zabawy dorosłych są częstokroć okrutne. W bajkach odnajdujemy głupców (Kulawy i ślepy), obłudników (Dewotka), tych, których za cenę wygody gotowi są stać się niewolnikami (Ptaszki w klatce), przyjaciół fałszywych (Przyjaciele), wyznawców fałszywego poloru (Lis młody i stary).
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...