menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Czy miała szanse utrzymac pokoj
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
Liga narodów nie miała szans na utrzymanie pokoju. Po mimo iż należało do niej wiele krai to Ententa lub Państwa Centralne były silniejsze. Do ligi narodów należały nałe kraje takie jak Polska, Kuba, Chile i nie dały by rady wielkim mocarstwom.
_________________________
Jeśli pomogłem daj naj odp
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
Oceń rolę ligi narodów w swiecie powojennym
more_vert
Z tym że do Ligi Narodów należały tylko małe państwa bym się nie zgodził. W jej struktury były włączane takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy (dwa ostatnie kraje zrezygnowały z członkostwa w latach 30, żeby mieć większe pole działania nie wiązane przez inspektorów ligi). A jeżeli dobrze pamiętam to Francja, w okresie międzywojennym była uznawana za najsilniejszy kraj pod względem armii lądowej, a Brytyjska Royal Navy władała morzami. Jej nieudolność powodowały bardziej wady w jej strukturach wewnętrznych. W Pakcie Ligi Narodów brak było ścisłego podziału kompetencji między jej poszczególnymi organami wewnętrznymi, co osłabiało sprawność działania Ligi. Problemem było również spory między mocarstwami, które przekładały własny interes nad działanie całej Ligi. Cała organizacja służyła bardziej utrzymaniu hegemoni Francji  i Wielkiej Brytanii, niż próbom zachowania pokoju.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...