menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jednym z mierników poziomu życia ludzkości jest średnia długość życia. Wyjaśnij dlaczego.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
Rozumiem to tak, że wraz z zamożnością człowieka wydłuża się długość jego życia. Sądzę, że osoba bezdomna, bez pieniędzy nie jest w stanie sobie zapewnić odpowiednich środków do życia. Nie stać ją na jedzenie bogate w witaminy, dzięki którym nasz organizm czuje się dobrze. Całkiem inna sytuacja dzieje się gdy porównamy osobę średnią zamożną z osobą bezdomną. Od razu możemy zauważyć różnicę. Osoba średnio zamożna posiadając pieniądze, mieszkanie i pracę jest w stanie zapewnić sobie dobre warunki do życia.
To samo tyczy się krajów. Kraje, w których dobrze rozwinięty jest biznes mają wydłużoną średną długość życia ludzi tam mieszkających. Są w stanie zapewnić sobie dobrą gospodarkę, handel . Niestety w krajach gdzie warunki te są mniejsze, narasta dysproporcja pomiedzy tymi "dwoma światami".Przyczyną narastania dysproporcji miedzy krajami wysoko i słabo rozwiniętymi jest niemoc spłacenia zadłużenia przez kraje słabo rozwinięte bez drastycznego obniżenia i tak już niskiego poziomu życia i rezygnacji z wydatków na cele społeczne, inwestycję i ochronę środowiska. Dysproporcje te są największym problemem gospodarczym, politycznym i moralnym współczesnego świata. Prowadzą one do rozprzestrzeniania się biedy, nędzy, głodu i analfabetyzmu. Dążenie narodów bogatych do egzekwowania swoich należności w różny sposób, np. poprzez wykorzystywanie naturalnych surowców krajów biednych prowadzi do licznych konfliktów. Kraje bogate czerpią korzyści z zasobów krajów zadłużonych, dając im w zamian żywność, czy urażając część zobowiązań.
______________________________________________________
Mam nadzieję, że pomogłam , jeśli tak liczę na najlepszą odpowiedź lub plusika
Powodzenia ;)
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...