menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Co laczy smierc rycerza i smierc sredniowiecznych swietych?
czy widzisz jakies istotne roznice?
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
Śmierć rycerza i średniowiecznych świętych łączy to, że swoje życie oddali w imieniu religii, byli zachłannymi chrześcijanami, którzy stosowali się do zasad wytyczonych przez religię.

Istotnymi różnicami było to, że święci umierali w ascezie, wyzbywali się wszelkich dóbr materialnych by żyć w ubóstwie i służyć wszystkim ludziom. Nie potrzebowali pochwał, pomocy od innych ludzi. Żyli jedynie Chrystusem i liczyli na to, że Jezus przyjmie ich do swojego królestwa. Chcieli naśladować Chrystusa poddając się katuszom i cierpieniu życia na ziemi.
Rycerz ponad wszystko chciał by jego śmierć była chwalona, wolał być zapamiętany przez wszystkich, dzięki temu jakie czyny robił. Nigdy jednak nie wyrzekał się dóbr, choć chętnie pomagał innym ludziom, był wierny narodowi, władcy i wierze, dzięki czemu mógł trafić do nieba.


____________________________________________________________
„Mówisz, że ja ci pomogłam. Była to moja przyjemność, tańczyłam mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...