menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Praca ma nawiązywać do Antygony i jakiegoś innego utworu literackiego.
thumb_up_off_alt 6 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Czy władza może lekceważyć niebo? Zdania na ten temat z pewnością są podzielona. Myślę, że nie można pomijać wiary. Dlaczego? W historii z pewnością jest wiele przykładów próby wywyższenia człowieka ponad bogów, ale czy to przyniosło kiedyś coś dobrego? Z pewnością nie.
Jednym z lepszych przykładów może być tragedia Sofoklesa pt. ,,Antygona". Główna bohaterka pragnęła pochować brata, który w świetle kodeksu Teb był zdrajcą, lecz bogowie nie zabraniali chować przestępców, tylko prawo ludzkie. W tym przypadku kobieta była rozdarta między władzą człowieka takiego jak ona, a boską. Jednak nie musiała zastanawiać się długo. Dla niej najważniejsze wtedy było to, by jej brat został pochowany. Co na to Kreon, twórca prawa? Oczywiście starał się być sprawiedliwym i dobrym władcą, lecz czy skazanie samotnej dziewczyny na śmierć jest słuszne? Otóż nie. Tak już jest, gdy człowiek chce przewyższyć bogów. Skazuje tych, co stają im na drodze. Tym razem okazało się to tragiczne w skutkach. Śmierć Antygony, własnego syna i żony - to wszystko przez chęć władzy zwykłego człowieka, który chciał dorównać bogom.
Czy zatem warto ingerować w prawa ustalone przez ,,najwyższych" ? Uważam, że nie wolno ich zmieniać i lekceważyć, te prawa bowiem dotyczą wszystkich. Nieważne dla bóstw było to czy jesteśmy bogaci, czy też biedni, wszyscy jesteśmy równi i mamy się dostosować do reguł, które ustalili.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Praca ok, ale napisałam, że "do Antygony i JAKIEGOŚ INNEGO UTWORU LITERACKIEGO" Trudno.. jakiś znajdę
more_vert
dziecko nie dosyc ze ktos ci pomogl to jeszcze masz pretensje ze nie ma innego utworu literackiego . powinnas dziekowac bo ktos zrobil to za ciebie

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...