menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Charakterystyka bohatera katarynki
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
W książce Bolesława Prusa pt. "Katarynka" głównym bohaterem jest starszy mężczyzna - pan Tomasz. Mieszka on samotnie w dużym domu i posiada wielki majątek. Jako młodzieniec szalał za kobietam, ale niestety za długo czekał, żeby się oświadczyć "Ale cóż z tego, kiedy pan Tomasz nie mógł nigdy znaleźć ani jednej chwili na oświadczyny będąc zajęty jeżeli nie praktyką to - schadzkami."
Główny bohater ma siwe, łagodne oczy, szpakowate włosy i rumianą twarz. Chodzi ubrany w popielate spodnie, buty, cylinder i ciemnogranatowe palto. Jego pasją jest sztuka. W domu ma galerię pięknych obrazów i czasem w jego domu goszczą muzycy. Bardzo nie nawidzi katarynek i zakazał wpuszczania ich na podwórze "Katarynka rozdrażnia mnie, a ja mam tylko jedno życie, którego nie wypada trwonić na słuchanie obrzydliwej muzyki."
Jednak wszystko się zmieniło, gdy pan Tomasz ujrzał niewidomą dziewczynkę i za wszelką cenę chciał jej pomóc. Ujrzał, jak tańczy i się śmieje przy muzyce katarynki. Zapłącił nawet stróżowi, aby wpuszczał kataryniarzy na podwórze. Zrobił to, by umilić życie biednej dziewczynce.
Pan Tomasz jest wzorem do naśladowania, ponieważ zmienił się w altruistę, pomagającym innym ludziom własnym kosztem.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 6 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...