menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Proszę o rozwiązanie tych niżej wymienionych zadań ( są to równania na poziomie gimnazjum z dwoma niewiadomymi X i Y) Za rozwiązanie daje max punktów. Dziękuje.
17. Jeden stop zawiera złoto i miedź w stosunku 2;3, a drugi 3:7. Ile należy wziąść każdego stopu,by otrzymać 120g stopu, w którym stosunek złota do miedzi będzie równy 3:5  ?
18.Dwaj robotnicy pracujący razem mogą wykonać pewną pracę w ciągu 12 dni. Jeśli pierwszy robotnik będzie pracował 2 dni,a drugi 3 dni z taką samą wydajnośćią to razem wykonają 20% całej pracy. W ciągu ilu dni może wykonać tę pracę każdy z nich,pracując osobno.
19.Basen opróżnia się przez otwór na nie w ciągu 4 godzin. Jeden kran napełnia basen w czasie dwa razy dłuższym niż drugi kran. Przy otwartych obydwu kranach i zamkniętym otworze w dnie, basen napełni się w 40 minut. W jakim czasie napełni się ten basen jeśli będą otwarte oba krany oraz otwór w dnie?
20.Motorówka płynela z prądem rzeki od przystani A do przystani B przez 40 minut a wracała 56minut. Oblicz prędkość motorówki i prędkość prądu rzeki,jeżeli przystanie  A i B są odległe o 14km.
21. Na 400 metrowej bieżni dwaj biegacze wystartowali do biegu na 10 000m. Prędkość jednego z nich była o 5% większa od prędkości drugiego,którego pierwszy biegacz zdublował po 24minutach. Jaka była prędkość każdego z tych biegaczy?
22.Gdy ojciec bedzie w wieku babci,będzie miał razem ze swą córką 81 lat. Gdy córka będzie w wieku ojca,ojciec i córka będą mieli razem 79 lat, a ojciec i babcia 126. Ile lat  mają obecnie córka,ojciec i babcia?
23.Znajdź liczbę dwucyfrową x,wiedząc,że cyfra dziesiątek liczby 8 razy x jest równa 6 a cyfra jedności liczby 9 razy x jest równa 7.MATEMATYKA Zadania tekstowe z równań ( dwie niewiadome X I Y) na poziomie gimnazjumDAJE NAJ.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...