Napisz jakie wrażenia budzi w tobie "Bogurodzica".

+1 głos
161 wizyt
Napisz jakie wrażenia budzi w tobie "Bogurodzica" i jaką według ciebie dzisiaj pełni rolę we współczesnym społeczeństwie polskim.
zadanie dodane 7 listopada 2012 w Muzyka przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Zobacz podobne: Napisz jakie wrażenia budzi w tobie "Bogurodzica".


1 odpowiedź

+1 głos
Bogurodzica jest zabytkową polską pieśnią religijną i rycerską. Dwie pierwsze zwrotki to najstarsza część Bogurodzicy – pochodzi z pierwszej połowy XIII wieku, choć spisana została w początkach XV wieku. W późniejszym okresie utwór bardzo się rozrósł, gdyż dopisywano kolejne zwrotki, poza tym popularność i wymowa Bogurodzicy sprawiły, iż uznano ją za pierwszy hymn polski. Do końca XVI wieku była to pieśń bardzo popularna, traktowana jak hymn, pieśń ojczysta – rycerze śpiewali ją na polu bitwy, prawdopodobnie ruszając do słynnych bitw: pod Grunwaldem lub Warną. Dziś ma wartość raczej już tylko sentymentalną.
odpowiedź 14 listopada 2012 przez użytkownika agness (28,700)

Podobne zadania

0 głosów
0 odpowiedzi
447 wizyt zadanie dodane 23 lutego 2016 w Język angielski przez użytkownika Damian Siwy [Szkoła średnia]
0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
0 odpowiedzi
218 wizyt zadanie dodane 18 stycznia 2015 w Język polski przez użytkownika Natalia Dentra [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
60 wizyt zadanie dodane 18 listopada 2013 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
0 odpowiedzi
29 wizyt zadanie dodane 24 marca 2013 w Geografia przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]

 


14,009 zadań

12,213 odpowiedzi

78,553 komentarzy

46,729 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!