menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Napisz krótką biografię Wokulskiego zwracając szczególną uwagę na zdarzenia, które wpłynęły na proces kształtowania się jego osobowości.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
46-letni kupiec pochodzący ze szlacheckiej lecz zrujnowanej rodziny. Bieda zmusiła rodziców do oddania syna do pomocy w handlu u Hoppera - tam poznaje Rzeckiego. Jako subiekt rozpoczyna naukę, na rzecz której rzuca pracę. Bierze udział w powstaniu styczniowym, po którym zostaje zesłany w okolice Irkucka (tam odmraża sobie ręce) . Dzięki Suzinowi dorabia się ogromnego majątku na Syberii. Powraca do kraju w roku 1870, rok później żeni się z Małgorzatą Mincel. 1875 roku Minclowa umiera zostawiając swojemu mężowi sklep i 30 tyś. Rubli. Wokulski wyjeżdża na Bałkany, handluje towarami podczas wojny i zyskuje pokaźny majątek. Robi to wszystko, aby zdobyć względy Łęckiej, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia w teatrze. Po powrocie do Polski w 1878 roku robi wszystko, aby choć odrobinę zbliżyć się do wybranki swego serca: grywa z panem Łęckim w karty dając mu wygrywać, kupuje srebro, serwis i weksle. Bliższe kontakty z Izabelą sprawiają, że jego uczucie jest jeszcze głębsze, uświadamia tez sobie, że jest ona próżna i egoistyczna. Wokulski postanawia stworzyć spółkę handlu z cesarstwem, zaczyna obracać się w kręgu arystokratów, podejmuję naukę angielskiego, kupuje kamienice ( z pomocą Szlangenbauma) za 90 tyś.
rubli. Otrzymuje zaproszenie do domu Łęckich, chodzi na wspólne spacery z Izabelą. Rezygnuje z wyjazdu z Suzinem do Paryża na rzecz towarzyszenia w podróży Łęckim. Wzburzony przychylnością Izabeli wobec Starskiego rusza za Suzinem. W Paryżu krytycznym okiem spogląda na swoje postępowanie- na pierwszy list Łęckiej wraca do Warszawy. Jest zaślepiony miłości i nieobiektywnie ocenia Łęcką. Wpada w euforię, gdy ukochana przyjmuje oświadczyny. Podczas podróży pociągiem Wokulski dowiaduje się co naprawdę sądzi o nim jego narzeczona. Podczas rozmowy ze Starskim Izabela po angielsku wyjawia to co myśli na jego temat. Wokulski uświadamia sobie, że kobieta jest próżna i powierzchowna. Wysiada i pragnie popełnić samobójstwo, przed tym czynem ratuje go Wysocki. Wokulski zrywa kontakty z Łęckimi. Wydaje się wyleczony z nieszczęśliwej miłości. Zostawia testament i znika.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...