menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jest to temat o Wielkiej brtanii
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Struktura zatrudnienia ludności ulega stałym, powolnym zmianom; maleje zatrudnienie w przemyśle (zwł. ciężkim) i budownictwie (1980–2001 z 35% zawodowo czynnych do 24,8%) oraz w rolnictwie i rybołówstwie (z 2,5% do 1,4%), wzrasta natomiast w usługach (z 54,7% do 73,8%), zwłaszcza finansach, handlu i ubezpieczeniach. Bez stałego zatrudnienia pozostaje 7,5 % osób w wieku produkcyjnym.

--------------------------W krajach tych zatrudnienie w przemyśle ulega zmniejszeniu w skutek wprowadzania do produkcji mechanizacji, automatyzacji i komputeryzacji oraz z powodu wkraczania tych krajów w postindustrialny etap rozwoju. etap ten cechuje się m.in. rozwojem sektora usług. Odsetek ludności zatrudnionej w tym sektorze stanowi ponad 2/3 ogólnej liczby zatrudnionych. Ludzie znajdują zatrudnienie w ciągle rozwijających się domach towarowych, agencjach turystycznych, reklamowych, handlowych, ubezpieczeniowych i finansowych oraz w opiece społecznej. Bardzo mało osób zatrudnionych jest w rolnictwie i liczba ta ciągle maleje ze względu na zwiększanie umaszynowienia i powierzchnii gospodarstw. Przeciętne zatrudnienie w rolnictwie w karajach Unii Europejskiej wynosi 4,5 %, w bogatej Wielkiej Brytanii - 1,6 %, w uboższej Grecji - 17 %, a w Polsce 19 %.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...